Ad


پاسپورت همایون شجریان و سحر دولتشاهی در فرودگاه توقیف شد

تریبون هنر: پاسپورت همایون شجریان و سحر دولتشاهی هنگام برگشت از کانادا در فرودگاه توقیف شد.

به گزارش تریبون هنر، روز گذشته(شنبه ۱۶ مهر) پاسپورت همایون شجریان و سحر دولتشاهی در هنگام ورود به ایران در فرودگاه امام خمینی (ره)توقیف شد.

همایون شجریان که نخستین تور خارج از کشور او در کانادا به علت صادر نشدن ویزای تعدادی از اعضای گروه «سیاوش»، نصفه نیمه انجام شد ولی این خواننده کنسرت‌های خود را در استرالیا برگزار کرد.

بر اساس این فهرست، همایون شجریان ۲۱ سپتامبر (۳۰ شهریور) در بریزبن، ۲۳ سپتامبر (اول مهر) در ملبورن و ۲۴ سپتامبر (دوم مهر) در سیدنی به روی صحنه رفت.

 

همایون شجریان در کنسرت هایش در کانادا و استرالیا به ناآرامی های اخیر واکنش نشان داد. بر اساس ویدئوهای منتشر شده، او در اجراهایش عکس «مهسا امینی» را روی صحنه قرار داد و قطعاتی همچون »مرغ سحر» و «از خون جوانان وطن لاله دمیده» را اجرا کرد.

 

بر اساس اخبار منتشر شده، همایون شجریان ۳۰ اجرا در کشورهای کانادا و استرالیا داشته است. در آغاز تور این کنسرت ها، به دلیل صادر نشدن ویزا برای برخی از اعضای گروه، برخی از اجراهایی که بلیت فروشی شده بودند به اجرا نرسیدند.

در این سفر سحر دولتشاهی همسر همایون شجریان نیز همراه این هنرمند بوده است و به همین خاطر هنگام بازگشت به ایران در روز گذشته، گذرنامه هر دو توقیف شده است.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۱۷ مهر ۱۴۰۱

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad