Ad


واکنش هنرمندان به مرگ «پیروز»؛ از نوید محمدزاده و بهرام افشاری تا پریناز ایزدیار و ترلان پروانه

تریبون هنر: تلف شدن پیروز، یوز ایرانی، واکنش های بسیاری را در پی داشت و هنرمندان نیز از جمله کسانی بودند که به این اتفاق واکنش نشان دادند.
روز نهم اسفند، پیروز، توله یوز ایرانی ده ماهه که به او لقب پسر ایران را داده بودند، به دلیل نارسایی کلیوی در گذشت.

 

یادداشت های تعدادی از هنرمندان که در صفحه اینستاگرام خودمنتشر کردند را در ادامه می‌خوانیم.

 

بهرام افشاری با انتشار متنی متفاوت تر به نبود پیروز اشاره کرد و نوشت: «برای پیروز که قرار بود نماند.»

امین حیایی که با انتشار از این توله یوز غم خود را در استوری اینستاگرامش نشان داد. »

محسن کیایی عکسی انیمیشنی از این حیوان گذاشت که دو بال دارد و برای او نوشت: «برای پیروز و…»

پریناز ایزدیار هم در این‌باره نوشت: «((پیروز)) محبوب‌ترین یوزپلنگ ایران مرد، همان‌طور که دو تا برادرش قبلا تلف شدند. همان‌طور که ((باران)) شامپازه با ارزشی که در ایران به دنیا آمده بود در نهایت از دست رفت. همان‌طور که هفت توله ببر در باغ وحش وکیل‌آباد مشهد مردن، همان‌طور که کیجا ماده پلنگ ارزشمند باغ‌وحش ارم، مدت‌ها دچار مسمومیت شده بود و کسی متوجه نشد تا تلف شد؛ اما دلایل این مرگ‌ومیرها: کمبود نیروهای متخصص، استانداردهای پایین نگهداری، نداشتن بودجه کافی برای موضوعات مربوطه، عدم مدیریت و نظارت دقیق و این‌ها دلایلی هستند که ما سال‌هاست در موضوعات و مشکلات مختلف به شنیدنشان عادت کردیم!»

هانیه توسلی با انتشار یک استوری درر اینستاگرام نوشت: «رفتن تو پسر زیبا، غم عجیبیه! ما به تو دلخوش بودیم یه کم. به اسمت. به وجودت. تو نشانه‌ای بودی از محیط‌زیست در حال نابودی ما، که کمی امید داشتیم با وجود تو، کمی بهبود پیدا کنه. خب انگار حق ما در این فلاکتی که زندگی می‌کنیم، همون یه ذره امید هم نیست. لعنت به این زندگی!»

نوید محمدزاده هم با انتشار عکس از پسر ایران هشتگ پیروز را برای او زد.

گلاب آدینه هم با انتشار یک استوری نوشت: «داشتن هرچیزی ولو کم ارزش لیاقت می‌خواهد چه برسد به گنجینه‌ها و سرمایه‌های بی‌جایگزین.»

ماهرخ عباسپور: روز نهم اسفند، پیروز، توله یوز ایرانی ده ماهه که به او لقب پسر ایران را داده بودند، به دلیل نارسایی کلیوی در گذشت و تعدادی از هنرمندان در اینستاگرام خود به مرگ این حیوان واکنش نشان دادند که در ادامه واکنش ۲۰ هنرمند را می‌خوانیم.

احسان علیخانی با انتشار پستی در اینستاگرامش برای پیروز نوشت: «پیروز را هم، باختیم… این چشم پر از حیرت، حسرت و غم این روزها چقدر شبیه همه ماست.»

علی ضیا هم ابراز ناراحتی کرد و با انتشار تصویری از پیروز که روی آن نوشته شده بود: «متاسفانه تلاش پزشکان در اتاق عمل بیمارستان دامپزشکی بی‌نتیجه ماند و پیروز در ده ماهگی بر اثر نارسایی کلیوی درگذشت.»

بهرنگ علوی هم با انتشار تصویری از پیروز در استوری اینستاگرامش اندوه خود از نبود پیروز را با شعری از مولانا روایت کرد و نوشت: «باهم بازباش و با کبر پلنگ/ زیبا بگه شکار و پیروز به جنگ/ کم کن بر عندلیب و طاووس درنگ/ کانجا همه آفتست و اینجا همه رنگ.»

ترلان پروانه نیز نوشت: «پیروز واسه همیشه چشماش و بست.»

مونا فرجاد هم با نوشتن جمله طفلک معصوم برای پیروز نوشت: «مارال الان گفت رفت پیش خدای پیشی‌ها، اونجا میش سلطان.»

بهاره افشاری با انتشار استوری نوشت: «تو نماد امید بودی، پیروز.»
ماهور الوند هم با قلب سیاه غم خود را نشان داد.

پژمان بازغی هم نوشت: «پیروز رفت.»

لاله اسکندری هم نوشت: «برای پیروز، یوز کوچکمان که او هم کنارمان نماند.»

 

سید مجید صالحی هم غم پسر ایران را سنگین دانست و نوشت: «لعنت بر تمام کسانی که کارشان بازاندن و چزاندن و به خاک نشاندن پیروزهاست…»

کامبیز دیرباز هم نوشت: «برای پیروز و احتمال انقراضش…»

تینا پاکروان، کارگردان و نویسنده سینما هم یک پست و یک استوری برای پیروز منتشر کرد و در متن استوری خود نوشت: پیروز جان زیبا تو را هم باختیم.

 

آیدا پناهنده هم با انتشار محتوایی در استوری نوشت: «محیط‌زیست ایران، اندوهی است تمام نشدنی…»

داریوش فرضیایی در غم نبود این حیوان نوشت: «عزیزم، چقدر غم‌انگیز.»

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۱۱ اسفند ۱۴۰۱

برچسب‌ها:, , , ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • نقد سریال بی گناه؛ رنج آگاهی / به قلم بابک صحرایی در مجله فیلم امروز
  نقد سریال بی گناه؛ رنج آگاهی
  به قلم بابک صحرایی در مجله فیلم امروز

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: جوزف کمبل در کتاب قدرت اسطوره می گوید: «فقط تنهایی و رنج است که دریچه ذهن را به روی آنچه بر دیگران پوشیده است باز می کند.».این یعنی رسیدن به آگاهی و از این منظر، سریال بی گناه، قصه انسان هایی است که تنهایی و […]

 • برگ برنده‌ای به‌نام طغیان / نگاهی به سریال پوست شیر

  تریبون هنر: یکی از برگ‌های برنده سریال محبوب «پوست شیر»، شجاعت جمشید محمودی و رضا بهاروند در خلق شخصیت‌هایی است که میانه چندانی با محافظه‌کاری ندارند. به گزارش تریبون هنر در مورد دلایل موفقیت سریال پوست شیر که به‌تازگی پخش فصل سوم آن در پلتفرم فیلم‌نت آغاز شده است، می‌توان […]

 • گلشیفته فراهانی و آداب دشمنی
  گلشیفته فراهانی و آداب دشمنی
  یادداشت سید عبدالجواد موسوی

  تریبون هنر: همین اول بگویم که قصد این یادداشت دفاع از گلشیفته فراهانی نیست. این را گفتم تا آدم های عجولی که می خواهند با خواندن دو کلمه کامنت بگذارند و یا تکلیف دنیا و آخرت نویسنده را فوری روشن کنند حساب کار دستشان بیاید. دیگر آن که گلشیفته فراهانی […]

 • در  یک سال گذشته پنج سریال از نظر امتیاز و محبوبیت، بهترین جایگاه را در IMDB داشته اند. بارها اتفاق افتاده که بعضی از سریال‌ها در گذر زمان در ذهن مخاطبان خود باقی مانده اند

  تریبون هنر: در  یک سال گذشته پنج سریال از نظر امتیاز و محبوبیت، بهترین جایگاه را در IMDB داشته اند. بارها اتفاق افتاده که بعضی از سریال‌ها در گذر زمان در ذهن مخاطبان خود باقی مانده اند و فقط به دیدن چندساعته ختم نشده اند بلکه طرفداران آن ها، سبک […]

 • شرکت در جشنواره فجر خیانت نیست / یادداشت عبدالجواد موسوی

  تریبون هنر _ سید عبدالجواد موسوی: چیزی نوشته بودم درباره جشنواره های فجر و بیشتر فیلم فجر. طبیعی است که برپایی جشنواره در چنین روزهایی که حال خیلی ها خوب نیست از نظر من کار چندان درستی نباشد و اصلا در چنین روزگارانی برپایی هرگونه جشنواره ای را دهن کجی […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad