Ad


واکنش به توهین و آزار «امبر هرد» از سوی فعالان حقوق زن

تریبون هنر: «آنی ارنو» نویسنده فرانسوی برنده نوبل ادبیات و گروهی دیگر از فعالان حقوق زنان با انتشار نامه‌ای از «امبر هرد» همسر سابق «جانی دپ» حمایت کردند.

به گزارش تریبون هنر به نقل از ددلاین، «آنی ارنو» نویسنده برنده جایزه نوبل، نامه‌ای سرگشاده را در حمایت از «امبر هرد» امضا کرده که در آن توهین و آزار و اذیت مداوم این بازیگر زن در فضای مجازی محکوم شده است.

«ارنو» در اکتبر ۲۰۲۲ برای ترسیم زندگی زنان در فرانسه از دهه ۱۹۶۰ به بعد موفق به دریافت جایزه نوبل ادبیات شد. از جمله آثار مهم او درام «اتفاق» است که اساس ساخت فیلمی با همین نام به کارگردانی «اودری دیوان» شد که در نهایت شیر طلایی بهترین فیلم جشنواره ونیز را دریافت کرد.

این نویسنده فرانسوی در کنار گروهی متشکل از ۶۸ فمینیست و شخصیت فرهنگی فرانسوی، نامه سرگشاده‌ای را در فضای مجازی همزمان با اولین سالگرد شکست «امبر هرد» در یک دعوای حقوقی پرسر و صدا با همسر سابقش «جانی دپ» منتشر کردند.

این نامه حکم اعلام‌شده علیه «امبر هرد» در دادگاه را زیر سوال نمی‌برد، بلکه نگرانی خود را در مورد توهین و آزار و اذیت مداوم این بازیگر زن در فضای مجازی ابراز می‌کند و نحوه تبدیل دادگاه به یک سیرک رسانه‌ای و پیامدهای نحوه رفتار با او و سایر زنان و بخش‌های آسیب‌پذیر جامعه را نقد کرده است.

در این نامه آمده است: «بیشتر این آزار و اذیت ناشی از اطلاعات نادرست، زن‌ستیزی و محیط رسانه‌های اجتماعی پولی بود که در آن ادعاهای یک زن مبنی بر خشونت خانگی و تجاوز جنسی برای سرگرمی مورد تمسخر قرار می‌گرفت.

 

«جانی دپ» بازیگر ۵۸ ساله آمریکایی شکایتی علیه «امبر هرد» در دادگاه ویرجینیا طرح کرده و خواهان دریافت غرامت ۵۰ میلیون دلاری شده بود چرا که «امبر هرد» مدعی شده بود در طول مدت سه‌ساله ازدواج با «جانی دپ» مورد سوءاستفاده قرار می‌گرفته اما «جانی دپ» در شکایت خود اعلام کرده بود این اتهامات ضربه بزرگی به حرفه او به عنوان یک بازیگر وارد کرده و خواهان دریافت غرامت شده بود. در نهایت دادگاه نیز به پیروزی او در این پرونده رای داد.

این شکایت به نامه سرگشاده‌ای اشاره دارد که «امبر هرد» ۳۵ ساله در سال ۲۰۱۹ در واشنگتن پست منتشر کرد و در آن نوشت که او به یک شخصیت عمومی نماینده آزار خانگی تبدیل شده است. البته او در این نوشته نامی از دپ یا جزئیات آن ذکر نکرده است، اما همچنین گفته بود تمام خشم زنان را که از آن صحبت می‌کنند تجربه کرده است.

دادگاه در نهایت به پرداخت ۱۰ میلیون دلار غرامت و ۵ میلیون دلار غرامت جزایی در دعوای افترای مطرح‌شده توسط «جانی دپ» علیه همسر سابقش «امبر هرد» حکم داد.

گفته می‌شود «امبر هرد» بازیگر آمریکایی به شهر مادرید نقل مکان کرده و همراه دخترش در پایتخت اسپانیا زندگی می‌کند.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۱۷ خرداد ۱۴۰۲

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • نگاهی به تاثیر آیین و هنر مردمی در آثار سینمایی و نمایشی
  بهرام بیضایی، ناصر تقوایی و عباس کیارستمی با تعزیه ایرانی چه کردند

  تریبون هنر: تعزیه، این هنر عامه یکی از عمیق‌ترین هنرهای ایرانی است که در دوره مدرن توجه بسیاری از هنرمندان تراز را در شیوه‌های مختلف هنری به خود جلب کرده است، از جمله آن هنرمندان در سینما حداقل سه سینماگر با نوشتن و یا ساختن و یا الگوگرفتن از پیشنهادهای تعزیه اثری جدید و بدیع خلق کردند، بهرام بیضائی، ناصر تقوایی و عباس کیارستمی سه هنرمندی هستند که جلوه‌هایی از […]

 • یادداشت حامد حنیفی درباره نمایش مرگ با طعم نسکافه: بی اختیار اشک می‌ریختیم

  تریبون هنر: حامد حنیفی در یادداشتی درباره نمایش «مرگ با طعم نسکافه» به کارگردانی بابک صحرایی نوشت: من و اکثریت قریب به اتفاق حضار بی اختیار اشک می‌ریختیم. به گزارش تریبون هنر، حامد حنیفی، آهنگساز برجسته موسیقی ایران و منتقد موسیقی در یادداشتی درباره نمایش مرگ با طعم نسکافه نوشت: […]

 • بابک جهانبخش مرگ با طعم نسکافه به کارگردانی بابک صحرایی

  تریبون هنر: بابک جهانبخش، خواننده برجسته و توانمند موسیقی ایران، یادداشتی را درباره نمایش «مرگ با طعم نسکافه» به کارگردانی بابک صحرایی منتشر کرد. به گزارش تریبون هنر، بابک جهانبخش در یادداشت خود درباره نمایش «مرگ با طعم نسکافه» و بابک صحرایی ر صفحه اینستاگرامش نوشت: بابک صحرایی فارغ از […]

 • رضا صادقی در مرگ با طعم نسکافه

  تریبون هنر: رضا صادقی در یادداشتی درباره نمایش مرگ با طعم نسکافه به نویسندگی و کارگردانی بابک صحرایی نوشت: رفتم چون رفیقم رو ذوست دارم و دعوتش برام محترم بود اما شگفت زده شدم به گزارش تریبون هنر، رضا صادقی خواننده برجسته و مولف موسیقی ایران در یادداشتی به تحلیل […]

 • روایت «بابک صحرایی» از «مرگ با طعم نسکافه»

  تریبون هنر: ایسنا نوشت: بابک صحرایی، کارگردان نمایش «مرگ با طعم نسکافه» نوشت: «این نمایش در ذهن من ترانه بلندی است که در عجیب‌ترین جای زندگی ام نوشته ام و کارگردانی کرده‌ام. قدم زدنی از گذشته تا امروز که مرور گریه‌هایی عمیق و خنده‌هایی از ته دل است. در بستر […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad