Ad


محمد خزاعی: باید از هنرمندان در برابر «هوش مصنوعی» مراقبت کنیم

تریبون هنر: محمد خزاعی، رئیس سازمان سینمایی در جدیدترین اظهاراتش درباره ماجرای هوش مصنوعی و تکنولوزی‌های که در راه است هشدار داد و گفت: که چنین پیشامدی تهدیدی بزرگ محسوب می شود و ما باید از هنرمندان و اساتید این حوزه مراقبت کنیم. آنها باید به مرور زمان با چنین تغییر و تحولاتی آماده شود و با فنون جدید محصولات خودشان را ارائه دهند.

به گزارش تریبون هنر، روز گذشته ۲۵ تیر ماه به منظور رونق اقتصاد سینما و حمایت از کسب و کارهای نوین این حوزه با مشارکت صاحبان طرح و ایده های خلاق و نوآورانه و بهره گیری از ظرفیت های علمی، تحقیقاتی، آموزشی و کاربردی متقابل، تفاهم نامه‌ای مشترکی مابین پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی و سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل این پارک امضا شد.

 

بسیاری از مشاغل عرصه فرهنگ و هنر با ظهور تکنولوژی های جدید حذف می‌شوند

محمد خزاعی، رییس سازمان سینمایی در این نشست دستاوردهای شرکت‌های پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی را نقطه عطفی در حوزه فرهنگ و هنر دانست و گفت: جوانان این مجموعه با تولیداتی که انجام داده اند، سعی دارند در فضای فرهنگی مثمر ثمر باشند و تحصیلات شان را به تولیدی تبدیل کنند. در حوزه فرهنگی کمتر چنین فضاهای فرهنگی را تجربه کرده ایم و بیشتر به سمت آموزش رفته‌ایم.در نتیجه باید بتوانیم از آموزش این بخش در حوزه تولید استفاده کنیم و این مساله باعث خلاقیت و نوآوری جوانان می‌شود و باعث می شود که جوانان کشور سرخورده نشوند و احساس کنند که حمایتی از آنها می شود. قطعا برنامه های مشترکی می توانیم با پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی در حوزه انیمیشن داشته باشیم.

 

وی افزود: واقعیت این است که طی چند سال آینده عرضه و تقاضای سینما تغییر پیدا می کند و دیگر به شکل سنتی ادامه ندارد. علم جدیدی ظهور پیدا خواهد کرد و تنها دو عنصر محتوا و خالق محتوا و مخاطب در عرصه کارهای فرهنگی باقی خواهند ماند. به عبارتی بسیاری از مشاغل عرصه فرهنگ و هنر با ظهور تکنولوژی های جدید (هوش مصنوعی) حذف خواهند شد. در حوزه سینما نیز چنین اتفاقی رخ خواهد داد. در گذشته کسی حذف نگاتیو را جدی نمی گرفت اما کمتر از یک سال تمام نگاتیوها از رده خارج شدند.

محمد خزاعی تصریح کرد: چنین پیشامدی تهدیدی بزرگ محسوب می شود. ما باید از هنرمندان و اساتید این حوزه مراقبت کنیم. آنها باید به مرور زمان با چنین تغییر و تحولاتی آماده شود و با فنون جدید محصولات خودشان را ارائه دهند. در عین حال چنین رویدادی دستاورد بزرگی محسوب می شود، زیرا اکنون بسیاری از هنرمندان این حوزه با مشکلاتی از قبیل حق مالکیت و حقوق مادی و معنوی اثرشان مواجه هستند. با این تکنولوژی های جدید چنین مشکلاتی برطرف می شود.

به گفته وی، ارتباط بدنه سینما در حوزه فرهنگ و هنر با چنین پارک های ملی ضروری است یعنی باید ارتباطی سازنده میان این دو نهاد شکل بگیرد. هنرمندان باید با چنین دستاوردهایی آشنا شوند و بدانند چه چیزهایی قابل ارائه است. همچنین مجموعه پارک نیز باید با صنوف مختلف آشنا شوند و دریابند اهالی سینما با چه نواقص و مشکلاتی مواجه هستند که در جهت رفع آنها گام بردارند. ما قطعا در حوزه انیمیشن می‌توانیم با پارک همکاری داشته و اقدامات جدی انجام دهیم.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۲۶ تیر ۱۴۰۲

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad