Ad


انتقادات محمد خزاعی به برخی مباحث مطرح شده در مناظرات فرهنگی

تریبون هنر: محمد خزاعی نسبت به مناظره های کاندیدهای ریاست جمهوری انتقاداتی را مطرح کرد و گفت: در جلسات و مناظرات مباحثی مطرح شد که به وقتش پاسخ خواهم داد.

یکصد و هفدهمین جلسه شورای معاونین و مدیران سازمان سینمایی با حضور رئیس سازمان سینمایی امروز (۳ تیر ماه) در محل سینماشهر برگزار شد.

به گزارش تریبون هنر به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی در این جلسه با اشاره به فضای تبلیغاتی و انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری گفت: طی روزهای گذشته، گفت‌وگوهای تخصصی و موضوعی و مناظرات فرهنگی که توسط نامزدهای این دوره از ریاست جمهوری صورت گرفته نشان داد به جز یکی – دو کاندیدا که شناختی نسبی‌ از حوزه فرهنگ و هنر داشته‌اند، سایر عزیزان نه تنها چشم‌انداز روشنی از این حوزه ارائه نداده‌اند بلکه اظهارنظرات آنها نشان داد هیچ مطالعه‌ و اشرافی از برنامه هفتم توسعه و اولویت‌ها و مولفه‌های حوزه فرهنگ نداشته‌اند.

وی افزود: برخی نامزدها حتی نسبت تفکیک ماموریت‌های مجموعه‌های فرهنگی از جمله صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی غافل بوده‌اند. این درحالی است که اغلب این نامزدها از مشاوران فرهنگی که اتفاقا، از چهره‌های آشنا هستند، بهره می‌برند.

رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: متاسفانه، برخی مطالب مطرح شده در مباحث کارشناسی فرهنگی مبتنی بر اطلاعات غلط و اشتباه صورت گرفته و حتی بوی تسویه حساب‌های شخصی و منافع جناحی و نگاه پوپولیستی می‌داد.
وی عنوان کرد: محتوا و سطح این مناظره‌ها و گفت‌وگوها، توقع و انتظارات بخش‌های بزرگی از جامعه هنری و سینمایی کشور را برآورده نکرد و بیش از همیشه مظلومیت هنر آشکار شد.
خزاعی اضافه کرد: در جلسات کارشناسی مشاوران فرهنگی برخی نامزدها، بعضاً اطلاعات غلط و غرض‌ورزانه‌ای مطرح شد که به وقتش درباره آن‌ها صحبت خواهم کرد .
#تداوم فعالیت سازمان و موسسات سینمایی بدون کوچک‌ترین وقفه#

رئیس سازمان سینمایی همچنین، با اشاره به تداوم فعالیت‌های سازمان و موسسات تابعه تاکید کرد: سازمان سینمایی با همان شدت و همت قبل از شهادت رئیس جمهور عزیز به روند فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد و هیچ برنامه‌ای تاکنون، متوقف نشده و نخواهد شد. جلسات هفتگی، روند صدور مجوزها و تولید آثار، گفتگوها و تعاملات بین‌المللی ، رعایت مراحل تقویم زمانی جشنواره‌ها و توسعه زیرساخت‌های سینمایی و افتتاح‌ها و غیره در جریان است و هیچگونه خللی در اجرای برنامه‌های سینمایی کشور ایجاد نخواهد شد.

#اولین جشن سینمایی هنر و تجربه برگزار می‌شود#

خزاعی از برگزاری اولین جشن سالانه هنر و تجربه به عنوان یکی از برنامه‌های مصوب سال ۱۴۰۳ خبر داد و اضافه کرد: مصوب شده «جشن هنر و تجربه» به صورت سالانه برگزار شود.

وی اضافه کرد: ماموریت برگزاری این جشن به مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی واگذار شده و به طور قطع، این ظرفیت تازه، بستری مناسب برای کشف استعدادهای برتر، آسیب‌شناسی و ظرفیت‌کاوی حوزه فیلم‌های هنر و تجربه است.

به گفته وی کارنامه اکران یکساله هنر و تجربه در قالب جشن سالانه، در سالجاری برگزار و کارنامه یکساله اکران هنر و تجربه در این جشن ارزشیابی و داوری می‌شود.

#افتتاح مجموعه فیلمخانه ملی ایران#
رئیس سازمان سینمایی در این جلسه از پیشرفت مطلوب مجموعه فیلمخانه ملی ایران خبر داد و افزود: تکمیل پروژه ارتقا و توسعه ظرفیت مخزن‌ گنجینه‌ ملی حوزه سینما از راهبردهای جدی سازمان سینمایی در دولت سیزدهم بوده است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای دولت سیزدهم با نظر مساعد و پیگیری شخص وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش کرده‌ایم روند تجهیز، آماده‌سازی و بهره‌برداری مجموعه فیلمخانه ملی به مثابه یکی از دستاوردهای ماندگار سینمای ایران فراهم شود. خوشبختانه، این پروژه، امروز، بیش از ۹۰ درصد پیشرفت داشته و تلاش ما این است که در هفته دولت افتتاح شود.

وی ادامه داد: با داشتن مجموعه‌ای در شان سینمای ایران می‌توان در جهت معرفی پیشینه و هویت سینمای ایران افتخار آفرینی کرد و همین مزیت است که در جوانان اعتماد به نفس، انگیزه برای کار و افتخار به داشته‌های فرهنگی خود ایجاد می‌کند.
#تولید سه اثر مستند با محوریت شهید آیت‌الله رئیسی#
رئیس سازمان سینمایی با تاکید بر لزوم ثبت، ضبط و روایت صادقانه دستاوردهای دولت در حوزه های مختلف و بازتاب نهضت جهادی و خدمات ایشان در دولت سیزدهم عنوان کرد: وظیفه ماست که نسبت به ثبت این خدمات ارزنده و ماندگار این شهید و نیز ابعاد شخصیت فرهنگی، سیاسی و معنوی ایشان قدم برداریم و از طریق ساخت فیلم و مستندهای سینمایی و کوتاه گوشه‌هایی از خدمات جهادی دولت را به نمایش بگذاریم.

محمد خزاعی در این جلسه از تولید سه اثر مستند پیرامون ابعاد شخصیتی و فرهنگی و سیاسی و اجتماعی رئیس جمهور شهید خبر داد و افزود: پس از شهادت رئیس جمهور عزیز از سوی سازمان سینمایی، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مامور شده است تا این آثار را با موضوع و محوریت پرتره شهید رئیسی و نیز مستند دستاوردهای نهضت جهادی دولت سیزدهم تولید و تهیه کنند.
خزاعی اضافه کرد : در نظر داریم یکی از فیلم‌های تهیه شده همزمان با اربعین شهدای خدمت در سینماها به نمایش درآید.
یکصد و هفدهمین جلسه شورای معاونین و مدیران سازمان سینمایی با حضور محمد خزاعی، قادر آشنا، اصغر فارسی، حبیب ایل‌بیگی، یزدان عشیری، علیرضا اسماعیلی، محمدرضا سوقندی، هاشم میرزاخانی، غلامرضا نجاتی، لادن طاهری، محمد حمیدی‌مقدم، رمضانعلی حیدری‌خلیلی، محمد طیب و سیدصادق موسوی برگزار شد.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۳ تیر ۱۴۰۳

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • نگاهی به تاثیر آیین و هنر مردمی در آثار سینمایی و نمایشی
  بهرام بیضایی، ناصر تقوایی و عباس کیارستمی با تعزیه ایرانی چه کردند

  تریبون هنر: تعزیه، این هنر عامه یکی از عمیق‌ترین هنرهای ایرانی است که در دوره مدرن توجه بسیاری از هنرمندان تراز را در شیوه‌های مختلف هنری به خود جلب کرده است، از جمله آن هنرمندان در سینما حداقل سه سینماگر با نوشتن و یا ساختن و یا الگوگرفتن از پیشنهادهای تعزیه اثری جدید و بدیع خلق کردند، بهرام بیضائی، ناصر تقوایی و عباس کیارستمی سه هنرمندی هستند که جلوه‌هایی از […]

 • یادداشت حامد حنیفی درباره نمایش مرگ با طعم نسکافه: بی اختیار اشک می‌ریختیم

  تریبون هنر: حامد حنیفی در یادداشتی درباره نمایش «مرگ با طعم نسکافه» به کارگردانی بابک صحرایی نوشت: من و اکثریت قریب به اتفاق حضار بی اختیار اشک می‌ریختیم. به گزارش تریبون هنر، حامد حنیفی، آهنگساز برجسته موسیقی ایران و منتقد موسیقی در یادداشتی درباره نمایش مرگ با طعم نسکافه نوشت: […]

 • بابک جهانبخش مرگ با طعم نسکافه به کارگردانی بابک صحرایی

  تریبون هنر: بابک جهانبخش، خواننده برجسته و توانمند موسیقی ایران، یادداشتی را درباره نمایش «مرگ با طعم نسکافه» به کارگردانی بابک صحرایی منتشر کرد. به گزارش تریبون هنر، بابک جهانبخش در یادداشت خود درباره نمایش «مرگ با طعم نسکافه» و بابک صحرایی ر صفحه اینستاگرامش نوشت: بابک صحرایی فارغ از […]

 • رضا صادقی در مرگ با طعم نسکافه

  تریبون هنر: رضا صادقی در یادداشتی درباره نمایش مرگ با طعم نسکافه به نویسندگی و کارگردانی بابک صحرایی نوشت: رفتم چون رفیقم رو ذوست دارم و دعوتش برام محترم بود اما شگفت زده شدم به گزارش تریبون هنر، رضا صادقی خواننده برجسته و مولف موسیقی ایران در یادداشتی به تحلیل […]

 • روایت «بابک صحرایی» از «مرگ با طعم نسکافه»

  تریبون هنر: ایسنا نوشت: بابک صحرایی، کارگردان نمایش «مرگ با طعم نسکافه» نوشت: «این نمایش در ذهن من ترانه بلندی است که در عجیب‌ترین جای زندگی ام نوشته ام و کارگردانی کرده‌ام. قدم زدنی از گذشته تا امروز که مرور گریه‌هایی عمیق و خنده‌هایی از ته دل است. در بستر […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad