Ad


رضا مهدوی دبیر جشنواره موسیقی فجر شد

تریبون هنر: رضا مهدوی به عنوان دبیر جشنواره موسیقی فجر معرفی شد.
با صدور احکامی از سوی محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر و اعضای شورای سیاستگذاری سی‌ونهمین جشنواره موسیقی فجر معرفی شدند.

به گزارش تریبون هنر، محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس شورای سیاستگذاری سی‌ونهمین جشنواره موسیقی فجر، در احکامی شاهین فرهت، استاد سیدمحمد میرزمانی، هادی آرزم، محمدعلی مرآتی، رضا مهدوی و محمد اله‌یاری فومنی (مدیرکل دفتر موسیقی) را به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری این دوره از جشنواره موسیقی فجر منصوب کرد.

همچنین با هماهنگی شورای سیاستگذاری که وظیفه طراحی چهارچوب‌های اصلی جشنواره را بر عهده دارد، با حکم معاون امور هنری، رضا مهدوی بعنوان دبیر این دوره از جشنواره منصوب شد.

سی‌ونهمین جشنواره موسیقی فجر بهمن‌ امسال در بخش‌های مختلف، همزمان در تهران و استان‌های دیگر برگزار خواهد شد.

 

رضا مهدوی (متولد ۴ بهمن ۱۳۴۷ تهران) پژوهشگر، نوازنده سنتور، منتقد و برنامه ساز رادیو و تلویزیون است.

او هنر آموخته نزد رشید فیضی پور، حسین ملک، رضا شفیعیان، رویا حلاج، فرامرز پایور، مسعود شناسا، پرویز مشکاتیان و مجیدکیانی است. فراگیری تئوری سولفژ نزد وارتان ساهاکیان، اسفندیار قره باغی و آواز ایرانی را نزد محمد صادقی و کریم صالح عظیمی آموخته است. کنسرت‎هایی در داخل و خارج از ایران دارد و از پایه‎گذاران و مدیران هنرستان موسیقی حوزه هنری و موسیقی دانشگاه سوره است. اولین مؤسس در راه‎اندازی نخستین تریبون‎های آزاد جمعی برای معرفی آثارموسیقی‎دانان ایرانی – کنسرت‌های پژوهشی و آموزشی است.

عمده فعالیّت‌های وی در کنار تحصیلات غیرهنری کارشناسی مدیریت آماد در زمینۀ موسیقی بوده تا جایی که بیشتر مسئولیت‎ها، سوابق، تألیفات و مقالاتش نیز در این حوزه است و دارای درجه یک هنری نوازندگی و هنر آموزی هم طراز با درجه تحصیلی دکتری و نشان فرهنگ و هنر انقلاب برای سه دهه فعالیت هنری است. تخصصِ اصلی وی در موسیقی کودک، نوازندگی سنتور و آموزش در کنار تجربیات مدیریتی و تدریس در دانشگاه فرهنگیان است.

 

مطالب مرتبط:

برگزیدگان جشنواره موسیقی فجر معرفی شدند

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۳۰ تیر ۱۴۰۲

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad