Ad


پرویز فلاحی پور: حمله تروریستی شاهچراغ ناجوانمردانه است

تریبون هنر: پرویز فلاحی پور بازیگر سینما و تلویزیون نسبت به حمله تروریستی به حرم شاهچراغ واکنش نشان داد و گفت: از هر زاویه‌ای که نگاه کنیم چه انسان دوستانه، چه اعتقادی و چه شرعی و عرفی واقعا این رفتارها محکوم است.

عصر روز یکشنبه ـ ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ ـ حرم شاهچراغ(ع) مورد حمله تروریستی واقع شد که تا این لحظه انتشار این خبر، یک کشته و هشت مجروح در پی داشته است.

 

پرویز فلاحی پور، بازیگر سینما و تلویزیون با ابراز تاسف بسیار برای وقوع حمله تروریستی شاهچراغ، می‌گوید: بسیار متاسفم از اینکه مجدداً این اتفاق تلخ در شاهچراغ رخ داده است. البته کمی هم انتقاد دارم؛ به هر حال داعش و امثال آنها همیشه متوسل موقعیت‌هایی هستند که بتوانند ضربه بزنند. خیلی متاسفم که مردم بی‌گناه اینچنین جانشان را از دست می‌دهند.

 

او ادامه می‌دهد: واقعاً سوال بزرگ همین جاست. چرا شاهچراغ؟! نمی‌دانم چه تعصبی روی این مکان دارند. شاهچراغ یک مکان زیارتی است که شجره‌نامه دارد و ما شیعیان همه به آن معتقدیم. نمی‌دانم انگیزه‌شان از این کار چه بوده است. در مکان‌های زیارتی معمولاً خادمین مسلح نیستند چون همواره به مردم ابراز محبت و آنها را راهنمایی می‌کنند. این ظلم بزرگی است که مردم را در این مکان‌ها بخواهیم از بین ببریم.

 

پرویز فلاحی پور تاکید می‌کند: من شدیداً هر نوع حرکت تروریستی را محکوم می‌کنم؛ به‌خصوص مردمی که مظلوم‌اند، مسلح نیستند و برای زیارت به آنجا آمده‌اند. این رفتارها واقعاً ظالمانه و ناجوانمردانه است. من نمی‌دانم اگر کسی به اعتقادات خودشان اینگونه حمله کند و ترور صورت بگیرد، چه می‌گویند؟ من فکر می‌کنم اگر گوشه چشمشان زخم بردارد کل دنیا و خبرگزاری‌هایشان سر ما می‌ریزند. از هر زاویه‌ای که نگاه کنیم چه انسان دوستانه، چه اعتقادی و چه شرعی و عرفی واقعا این رفتارها محکوم است.

فلاحی‌پور در پایان اظهار امیدواری می‌کند که از این پس دیگر شاهد حوادث تلخی مانند حمله به شاه‌چراغ نباشیم.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۲۴ مرداد ۱۴۰۲

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad