Ad


تسلیت ویژه مجید مجیدی برای حادثه تروریستی شاهچراغ

تریبون هنر: مجید مجیدی در نشست رویداد «تصویر دهم» شهادت جمعی از هم وطنانمان را در حادثه تروریستی حرم شاهچراغ تسلیت گفت.

به گزارش تریبون هنر، نشست خبری رویداد فیلم کوتاه عاشورایی «تصویر دهم» با حضور مجید مجیدی رییس رویداد، بهروز شعیبی مدیر طرح و ایده پرداز، جعفر الادیب رییس شبکه کربلا در ایران و نماینده استان مقدسه حسینی، محمد رهبر دبیر رویداد در تکیه دزا شیب امروز ۲۳ مرداد ماه برگزار شد.

در ابتدای این نشست مجید مجیدی رییس رویداد تصویر دهم بیان کرد: برای شهدای حادثه تروریستی شاهچراغ عرض تسلیت ویژه داریم و برای کسانی که در این حادثه مجروح و زخمی شدند آرزوی سلامتی دارم.

 

او ادامه داد: امسال سومین دوره رویداد تصویر دهم برگزار خواهد شد. ما به دنبال جریان بازی در ساحت مقدس حضرت امام حسین(ع) هستیم تا اخلاق و منش حسینی را به منصه ظهور برسانیم.

 

کارگردان بچه های آسمان تصریح کرد: ما به دنبال نظاره‌گری و دریافت آثار نبوده‌ایم بلکه به دنبال جریان سازی هستیم. بنای جدی داریم از تولیدات در این حوزه به طور جدی حمایت کنیم و از همه هنرمندان و فیلم سازان یا کارگردانان دعوت می‌کنیم که آثار خود را ارسال کنند چون حمایت جدی خواهند شد.

 

مجید مجیدی تأکید کرد: در این رویداد از همه ظرفیت‌هایی فرهنگی کشور استفاده خواهیم کرد و کاملا مستقل هستیم و با نگاهی بدون مرز به این رویداد می‌پردازیم. ما از ظرفیت همه مساجد و حسینیه‌ها استفاده خواهیم کرد. بنابراین این رویداد به هیچ جا و جمعی وابسته نیست و فقط علاقه‌مندان امام حسین (ع) در آن حضور خواهند داشت. نحوه کار سایر نهادها به فعالیت‌های ما سایه نخواهد انداخت. از این رویداد نباید تفسیر سیاسی داشته باشیم. اجازه دهیم آثار دریافت شود و مسیر خودش را طی کند آن وقت می‌شود مصداقی بحث کرد. خط قرمز ما این است که آثار در محدوده تفکر امام حسین و آنچه که از ایشان آموخته‌ایم باشد.

این فیلم ساز یادآور شد: ما این رویداد را با این رویکرد آغاز کردیم که بذری بکاریم و فتح بابی بشود تا مسیر و راه را پیدا کنیم. عمده آثار نگاه تاریخی داشتند. اینکه اساس قیام امام حسین چرا شکل گرفته بیشتر مبنای اخلاقی و معرفتی دارد و باید متناسب با مسائل روز به آن بپردازیم. رویداد «تصویر دهم » این ظرفیت را خواهد داشت تا در سالیان آینده زمینه ساز تولید فیلم‌های بلند هم باشد.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۲۴ مرداد ۱۴۰۲

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad