Ad


تشکیل پرونده قضایی برای مهدی یراحی در پی انتشار آهنگ روسریتو دربیار

تریبون هنر: رسانه قوه قضاییه اعلام کرد در پی انتشار یک ترانه غیر قانونی و خلاف اخلاق و عرف جامعه اسلامی از سوی مهدی یراحی، برای وی پرونده قضایی تشکیل شد.
به گزارش تریبون هنر، رسانه قوه قضاییه (خبرگزاری میزان) ضمن اعلام اینکه در پی انتشار ترانه‌ای غیرقانونی از سوی مهدی یراحی، پرونده قضایی برای وی تشکیل شده است نوشت: مهدی یراحی پیشتر نیز در بحبوحه اغتشاشات سال گذشته ترانه پر حاشیه دیگری نیز منتشر کرده بود. با تشکیل پرونده قضایی برای یراحی، برخورد مقتضی قضایی با وی صورت خواهد گرفت.

 

قطعه ای که طبق اعلام قوه قضاییه باعث تشکیل پرونده برای یراحی شده «روسریتو دربیار» نام دارد. این قطعه چندین سال پیش با جایگزینی «از خودت خبر بیار» به جای این جمله، با صدای مهدی یراحی منتشر شد و روز گذشته این خواننده نسخه اصلی این ترانه را که متعلق به چندین سال پیش است منتشر کرد.

 

مهدی یراحی (متولد ۲۳ آبان ۱۳۶۰) فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۷۹ آغاز کرد. او برندهٔ جایزهٔ باربد در سی و سومین دوره از جشنوارهٔ موسیقی فجر در سال ۱۳۹۶ برای آلبوم آینه قدی شده‌است.

او در دوازدهم مهرماه سال ۱۴۰۱ ترانهٔ «سرود زن» را در واکنش به ناآرامی های در پی مرگ مهسا امینی منتشر کرد. او ۲۹ شهریور سال گذشته نیز قطعه «قفس بس» را با ترانه‌ای از شهیار قنبری منتشر کرده بود. او همچنین آهنگ دیگری به نام «سرود زندگی» در سال گذشته منتشر کرد.

 

مهدی یراحی، ۲۳ آبان ۱۳۶۰ در اهواز متولد شد. او فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۷۹ (در پی مهاجرت به تهران) آغاز کرد؛ اما پیش از آن در سن ۱۰سالگی هم‌زمان با شرکت در مسابقات و فعالیت‌های فرهنگی دوران تحصیل در زادگاهش اهواز، به موسیقی کلاسیک غربی گرایش پیدا کرد. او در سال ۱۳۹۰، نخستین آلبوم رسمی خود با عنوان منو رها کن را منتشر کرد.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۵ شهریور ۱۴۰۲

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad