Ad

با دستور دادستان تهران؛

مهدی یراحی بازداشت شد

تریبون هنر: مهدی یراحی بازداشت شد.
با اعلام قوه قضاییه، در پی انتشار ترانه‌ای غیرقانونی از سوی مهدی یراحی و تشکیل پرونده قضایی، این خواننده با دستور دادستان تهران بازداشت شد.

به گزارش تریبون هنر، در پی انتشار ترانه‌ای غیرقانونی از سوی مهدی یراحی و تشکیل پرونده قضائی، این خواننده با دستور دادستان تهران بازداشت شد.

رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: اخیراً به دلیل انتشار ترانه‌ای غیرقانونی و خلاف اخلاق و عرف جامعه اسلامی از سوی مهدی یراحی، برای وی پرونده قضائی تشکیل شده بود. یراحی پیش‌تر نیز در بحبوحه اغتشاشات سال گذشته ترانه خلاف قانون دیگری نیز منتشر کرده بود.

 

قطعه ای که طبق اعلام قوه قضاییه باعث تشکیل پرونده بازداشت یراحی شده «روسریتو دربیار» نام دارد. این قطعه چندین سال پیش با جایگزینی «از خودت خبر بیار» به جای این جمله، با صدای مهدی یراحی منتشر شد و روز گذشته این خواننده نسخه اصلی این ترانه را که متعلق به چندین سال پیش است منتشر کرد.

 

مهدی یراحی (متولد ۲۳ آبان ۱۳۶۰) فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۷۹ آغاز کرد. او برندهٔ جایزهٔ باربد در سی و سومین دوره از جشنوارهٔ موسیقی فجر در سال ۱۳۹۶ برای آلبوم آینه قدی شده‌است.

او در دوازدهم مهرماه سال ۱۴۰۱ ترانهٔ «سرود زن» را در واکنش به ناآرامی های در پی مرگ مهسا امینی منتشر کرد. او ۲۹ شهریور سال گذشته نیز قطعه «قفس بس» را با ترانه‌ای از شهیار قنبری منتشر کرده بود. او همچنین آهنگ دیگری به نام «سرود زندگی» در سال گذشته منتشر کرد.

 

مهدی یراحی، ۲۳ آبان ۱۳۶۰ در اهواز متولد شد. او فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۷۹ (در پی مهاجرت به تهران) آغاز کرد؛ اما پیش از آن در سن ۱۰سالگی هم‌زمان با شرکت در مسابقات و فعالیت‌های فرهنگی دوران تحصیل در زادگاهش اهواز، به موسیقی کلاسیک غربی گرایش پیدا کرد. او در سال ۱۳۹۰، نخستین آلبوم رسمی خود با عنوان منو رها کن را منتشر کرد.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۶ شهریور ۱۴۰۲

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad