Ad


آلبوم جدید گرشا رضایی به اسم «یه روز» با همکاری ۵۰ نوازنده منتشر می شود

تریبون هنر: آلبوم جدید گرشا رضایی به اسم «یه روز…» با همکاری ۵۰ نوازنده منتشر می شود
به گزارش تریبون هنر، گرشا رضایی برای اولین بار در موسیقی بعد از انقلاب، قطعات آلبومش را با حضور ارکستری بزرگ و ۵۰ نوازنده به صورت آنسامبل ضبط کرده است.

 

گرشا رضایی درباره روند تولید آلبوم EP (کوتاه) «یه روز…» اظهارداشت: نام آلبوم را «یه روز…» انتخاب کرده‌ایم. بر اساس ترانه‌ای به همین نام که در آلبوم گنجانده شده است و برداشتی آزاد برای هر مخاطبی است که آلبوم را گوش می‌کند.

وی گفت: این آلبوم مشتمل بر چهار قطعه است که همگی به صورت آنسامبل تولید شده است که تا ۵۰ نوازنده به تناسب در هر قطعه ساز می‌زنند. ضبط به صورت همزمان و آنسامبل در ایران ضبط شده و همه موضوع‌های فنی اثر در ایران تولید شده است و به لحاظ کیفی بهترین استانداردهای جهانی را رعایت کرده است.

 

گرشا رضایی افزود: معدود آلبوم‌های فارسی زبان بوده‌اند که تلاش‌هایی را در خارج کشور برای تولید آثارشان با ارکسترهای بزرگ کرده‌اند و آثاری جدی در خارج ایران با این مختصات ضبط شده اما بعد از انقلاب این نخستین پروژه با این حجم است که در ایران تولید شده و در موسیقی پاپ ایران بی‌سابقه است.

 

او که آهنگسازی و تنظیم قطعات آلبوم جدیدش را بر عهده داشته درباره رنگ بندی سازها در آلبوم «یه روز…» بیان کرد: سازبندی این آلبوم از ویولون، ویولا، چلو، فرنچ هورن، گیتار الکتریک، پیانو، گیتار اسپنیش، گیتار آکوستیک، بیس، درام، پرکاشن و… است.

وی اظهارداشت: در همین چهار قطعه، قطعا این آلبوم گران‌ترین آلبوم همه موسیقی پاپ بعد از انقلاب است. من تلاشم بر این بوده که بتوانم اثری فاخر و به لحاظ هنری و تکنیکی، ارزشمند را ارائه دهم. تمام تلاشم بر این بوده که در این آلبوم ابعاد موسیقایی اثر را در اولویت قرار بدهم.

 

گرشا رضایی گفت: امین غفاری مایستر و رهبر ارکستر است. تنظیم و نوشتن پارتیتور را خودم انجام داده‌ام و از این تجربه بسیار لذت بردم. تمامی اعضای ارکستر از نوازنده‌های ارکستر ملی و ارکستر سمفونیک تهران بودند و قطعا بهترین نوازنده‌های ایران در این اثر ساز زده‌اند. گیتار الکتریک، گیتار اسپنیش، گیتار بیس، گیتار آکوستیک و پیانو را هم خودم زده‌ام و ضبط کرده‌ایم.

 

این خواننده با بیان اینکه آلبوم «یه روز…» را با بودجه شخصی تولید کرده‌ است، افزود: می‌دانستم هیچ ارگان یا نهادی برای حمایت این اثر پا پیش نخواهد گذاشت. مطمئن بودم که درک تولید این اثر با چنین بودجه و هزینه سنگینی برای بسیاری از همین دوستان، درک راحت و ساده‌ای نیست. کاش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تولید این قبیل آثار فاخر جدی‌تر وارد عمل شود و از تولید این قبیل آثار حمایت کند. موضوع این است که روابط انسانی و مدیریت جامعه به شکلی جدی از مجرای هنر پیش می‌رود اما در دورانی هستیم که کمتر به هنر کلاسیک و فاخر توجه و ارزش قائل می‌شوند.

 

آلبوم «یه روز…» به آهنگسازی و خوانندگی گرشا رضایی با چهار قطعه و چهار موزیک ویدئوی اختصاصی در هفته‌های آتی روانه بازار موسیقی کشور خواهد شد.

بابک صحرایی سرودن ترانه هایی از این آلبوم را بر عهده داشته است.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۲۲ مهر ۱۴۰۲

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad