Ad

درباره عرفان حلقه در مستند «سیاه و سپید» مطرح می شود

ماجرای «جن‌گیری» که مدعی درمان افراد بود!

مستند «سیاه و سپید» به طور خاص مبحث عرفان حلقه و اقدامات محمد علی طاهری رئیس این فرقه انحرافی را مورد بررسی قرار می دهد

تریبون هنر: مستند «سیاه و سپید» از تولیدات خانه مستند انقلاب اسلامی است که به طور خاص مبحث عرفان حلقه و اقدامات محمد علی طاهری رئیس این فرقه انحرافی را مورد بررسی قرار می دهد، مراحل پایانی تولید خود را سپری می کند.
حنیفا محمدی کارگردان این اثر مستند در خصوص ماهیت عرفان حلقه گفت: در مستند «سیاه و سپید» تمرکز خود را بر روی بحث پزشکی عرفان حلقه معطوف کردیم زیرا یکی از ادعا های طاهری این است که توانسته دو روش درمانی مدرن را ابداع کند.
وی ادامه داد: این دو روش شامل فرا درمانی و سایمنتولوژی است که با بررسی های ما مشخص شد هیچ گونه پایه علمی ندارد و حتی اسنادی که طاهری در مورد آنها منتشر کرده است جعلی و فوتوشاپ است.
کارگردان مستند «سیاه و سپید» در خصوص مدرکی که توسط یک نهاد پزشکی خارج از کشور در خصوص شیوه درمانی طاهری صادر شده، نیز اظهار کرد: بررسی های دقیق ما مشخص کرد که این سند هم با پرداخت پول صادر شده است و هیچ نهاد مستقل پزشکی، شیوه درمانی طاهری را تأیید نکرده است.
حنیفا محمدی در خصوص انگیزه خود از ساخت این مستند گفت: انگیزه اولیه من برای ساخت این مستند، درگیری برخی از دوستانم با عرفان حلقه بود که مرا به مطالعه و تحقیق در این زمینه حساس کرد و هر چه بیشتر مطالعه کردم، بی پایه بودن ادعا های رئیس این فرقه انحرافی برایم بیشتر روشن شد.
این کارگردان مستند در ادامه به یکی از سوژه های خود در مستندش اشاره کرد که پس از تحت تأثیر قرار گرفتن از شیوه درمانی طاهری به طور کامل فلج شده است و اظهار کرد: این فرد در حالی که هیچ مشکلی غیر از سر درد نداشت، به دلیل تحت تأثیر قرار گرفتن از شیوه درمانی طاهری به طور کامل فلج شده و حتی قدت تکلم خود را نیز از دست داده است.
حنیفا محمدی در پایان گفت: بررسی های ما نشان می دهد تنها کاری که طاهری انجام می دهد استفاده از علوم غریبه و بهره گیری از قدرت اجنه است که توانسته تأثیراتی بر روی افراد بگذارد ولی در همه موارد در نهایت موجب وخیم تر شدن وضعیت افراد تحت درمان شده است.
گفتنی است مستند ۵۰ دقیقه‌ای «سیاه و سپید» به تهیه‌کنندگی مهدی مطهر محصول خانه مستند انقلاب اسلامی است و به‌زودی از رسانه ملی پخش خواهد شد.

 

تاریخ انتشار :۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

برچسب‌ها:, , , , , , ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • امیر جدیدی
  به بهانه تولّدش
  امیر جدیدی؛ یک سر و گردن بالاتر
  یادداشت سید محمد کاظمی

  تریبون هنر: امیر جدیدی یکی از بی سر و صدا ترین سوپر استارهای سینمای ایران است. او تمام تمرکزش را روی مسیری گذاشته که مقصد آن برای خیلی ها آرزوست. فیلم به فیلم بهتر می شود و به قول معروف “گاف” هم نمی دهد! نیازی به تلاش برای اثبات این […]

 • تک خال در حفره

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: تک خال در حفره به کارگردانی بیلی وایلدر فیلمی نوآر با بازی کرک داگلاس در نقش یک خبرنگار فرصت طلب است که طمعش او را در مسیر تلخ بی بازگشتی قرار می دهد. تک خال در حفره از یک منظر، فیلمی درباره فریب جامعه توسط […]

 • دکتر ژیواگو

  تریبون هنر: فیلم دکتر ژیواگو شکوه خیانت و اندوه است. خیانت مردم به همدیگر، حاکمیت به مردم و عاشق و معشوق به هم که همگی با شکوه درخشانی به نمایش درآمده اند. در حقیقت هم همین است. خیانت هم به اندازه عشق می تواند باشکوه باشد. منتها شکوه عشق منجر به […]

 • آزاده صمدی

  تریبون هنر: پخش قسمت های شانزدهم و هفدهم “می خواهم زنده بمانم” یکی دیگر از ویژگی های این سریال را برجسته کرد و آن هم بازی فوق العاده حامد بهداد و آزاده صمدی، رو در روی یکدیگر بود. با توجّه به اینکه قبلاً در رابطه با بهداد صحبت کرده بودیم […]

 • اسب کهر را بنگر

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: دوراهی انتقام از دوست خائن و دشمن دیرینه: اگر در چنین موقعیتی قرار بگیریم کدام را انتخاب می کنیم؟ پایان فیلم «اسب کهر را بنگر» ساخته فرد زینه مان پاسخی به این پرسش است. شاید برای خیلی از ما پیش بیاید که به نقطه ای […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad