Ad

درباره عرفان حلقه در مستند «سیاه و سپید» مطرح می شود

ماجرای «جن‌گیری» که مدعی درمان افراد بود!

مستند «سیاه و سپید» به طور خاص مبحث عرفان حلقه و اقدامات محمد علی طاهری رئیس این فرقه انحرافی را مورد بررسی قرار می دهد

تریبون هنر: مستند «سیاه و سپید» از تولیدات خانه مستند انقلاب اسلامی است که به طور خاص مبحث عرفان حلقه و اقدامات محمد علی طاهری رئیس این فرقه انحرافی را مورد بررسی قرار می دهد، مراحل پایانی تولید خود را سپری می کند.
حنیفا محمدی کارگردان این اثر مستند در خصوص ماهیت عرفان حلقه گفت: در مستند «سیاه و سپید» تمرکز خود را بر روی بحث پزشکی عرفان حلقه معطوف کردیم زیرا یکی از ادعا های طاهری این است که توانسته دو روش درمانی مدرن را ابداع کند.
وی ادامه داد: این دو روش شامل فرا درمانی و سایمنتولوژی است که با بررسی های ما مشخص شد هیچ گونه پایه علمی ندارد و حتی اسنادی که طاهری در مورد آنها منتشر کرده است جعلی و فوتوشاپ است.
کارگردان مستند «سیاه و سپید» در خصوص مدرکی که توسط یک نهاد پزشکی خارج از کشور در خصوص شیوه درمانی طاهری صادر شده، نیز اظهار کرد: بررسی های دقیق ما مشخص کرد که این سند هم با پرداخت پول صادر شده است و هیچ نهاد مستقل پزشکی، شیوه درمانی طاهری را تأیید نکرده است.
حنیفا محمدی در خصوص انگیزه خود از ساخت این مستند گفت: انگیزه اولیه من برای ساخت این مستند، درگیری برخی از دوستانم با عرفان حلقه بود که مرا به مطالعه و تحقیق در این زمینه حساس کرد و هر چه بیشتر مطالعه کردم، بی پایه بودن ادعا های رئیس این فرقه انحرافی برایم بیشتر روشن شد.
این کارگردان مستند در ادامه به یکی از سوژه های خود در مستندش اشاره کرد که پس از تحت تأثیر قرار گرفتن از شیوه درمانی طاهری به طور کامل فلج شده است و اظهار کرد: این فرد در حالی که هیچ مشکلی غیر از سر درد نداشت، به دلیل تحت تأثیر قرار گرفتن از شیوه درمانی طاهری به طور کامل فلج شده و حتی قدت تکلم خود را نیز از دست داده است.
حنیفا محمدی در پایان گفت: بررسی های ما نشان می دهد تنها کاری که طاهری انجام می دهد استفاده از علوم غریبه و بهره گیری از قدرت اجنه است که توانسته تأثیراتی بر روی افراد بگذارد ولی در همه موارد در نهایت موجب وخیم تر شدن وضعیت افراد تحت درمان شده است.
گفتنی است مستند ۵۰ دقیقه‌ای «سیاه و سپید» به تهیه‌کنندگی مهدی مطهر محصول خانه مستند انقلاب اسلامی است و به‌زودی از رسانه ملی پخش خواهد شد.

 

تاریخ انتشار :۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

برچسب‌ها:, , , , , , ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • با رکوردداران کنسرت موسیقی در سال ۱۴۰۲ آشنا شوید

  تریبون هنر: هنوز یک‌ماه از سال جدید نگذشته که قیمت بلیت‌های موسیقی ۱۰۰هزار تومان گران‌تر شده و بلیت کنسرت‌ها نزدیک به ۹۰۰هزار تومان به‌خصوص در کنسرت‌های پاپ دیده می‌شود. در دیگر شهرها هم قیمت بلیت‌ها تا سقف ۶۰۰هزار تومان به فروش می‌رسد که سقف قیمت در سال گذشته به ۵۰۰هزار […]

 • رضا داودنژاد، «مصائب شیرین»، کات!

  تریبون هنر: مخابره خبر درگذشت رضا داودنژاد در شامگاه ۱۳ فروردین ماه در حالی که چند سال قبل در چنین روزی خبر درگذشت جمشید مشایخی را مخابره کردیم، آنقدر سخت بود که برای انتشارش تامل کردیم، به چند نفر زنگ زدیم، فکر می‌کردیم دروغ ۱۳ فروردین ماه است اما گویا […]

 • ماجرای یک پرونده‌ رازآلود در «بی‌بدن»/ قصه دختری که جنازه ندارد

  تریبون هنر: فیلم «بی‌بدن» اولین تجربه سینمایی مرتضی علیزاده به نویسندگی کاظم دانشی است که به موضوع جنجالی قتل یک دختر و ماجراهای پس از آن در روایتی مشابه فیلم «علفزار» می‌پردازد. در قالب سلسله گزارش‌هایی با عنوان «پیشنهاد نوروزی خبرگزاری مهر» به مخاطبان سینما» به معرفی فیلم‌های اکران نوروزی […]

 • کدام فیلم ها در سینمای ۱۴۰۲ توقعات را برآورده نکرده؟

  تریبون هنر: ایرنا نوشت: سال ۱۴۰۲ سالی غیرقابل پیش‌بینی برای گیشه سینماها بود. سالی که اخبار فروش ۱۰۰۰میلیاردی تمام سینما را گرفته بود و در این بین فیلم‌هایی آمدند و رفتند که هیچ‌کس متوجه آن‌ها نشد. از دومین فیلم کارگردان فسیل گرفته تا کمدی ویلای ساحلی که توقع‌ها را نسبت […]

 • از مایکل جکسون تا پسر بروسلی: کشف چیزهای عجیب در جسد سلبریتی‌ها

  تریبون هنر: از مایکل جکسون و رابین ویلیامز و پسر بروسلی تا هیث لجر و دختر الویس پریسلی، سلبریتی های محتلفی بوده اند که سرنوشت تراژیکی داشته‌اند؛ اما بررسی‌های پس از مرگشان از نکات غافلگیر کننده‌ای در خصوص مرگ آن‌ها پرده برداشته است.   مرگ همیشه اتفاقی غم انگیز است، بخصوص […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad