Ad

نخستین کنفرانس خبری پویش (بدسرپرست- تنهاترست) برگزار شد

مهناز افشار: با دیدن ویدئوهای کودک آزاری به مرز دیوانگی رسیدم

مهناز افشار در این نشست پیشنهادهایی را برای بهتر شدن وضعیت کودکان بدسرپرست مطرح کرد

نخستین کنفرانس خبری پویش (بدسرپرست- تنهاترست) با حضور شهرام گیل‌آبادی رئیس شورای سیاست‌گذاری، مهناز افشار سخنگوی پویش (بدسرپرست- تنهاترست)، مونیکا نادی مشاور حقوقی کمپین بدسرپرست- تنهاترست و جمعی از اهالی رسانه در نگارستان شهر بوستان گفتگو برگزار شد.

مهناز افشار گفت:‌ من سعی می‌کنم عامیانه صحبت کنم و هر چیزی که می‌گویم از دلم بیرون می‌آید و بگویم که قبل از همه چیز من یک شهروند و مادرم.

وی افزود: مدتی پیش ویدئوهای مختلفی مبنی بر کودک‌ آزاری از طریق والدین مشاهده کردم و اگر دیدن این ویدئوها را ادامه می‌دادم شاید به مرز دیوانگی می‌رسیدم. این پویش بدون سر و صدا و شوی آنچنانی هدفی را دنبال می‌کند که باید برای کودکان این بخش قوانینی به صورت جدی‌تر به خصوص در بخش اجرایی به وجود آید تا از پویش حمایت کافی شود.

افشار ادامه داد: اینجا از ادعای فرهنگ، اخلاق مداری ایرانی و … صحبت می‌شود اما در ظاهر خلاف این موضوع را می‌بینیم.

این بازیگر اظهار داشت: ما فکر می‌کنیم مالک و صاحب بچه‌های خود هستیم و مشکلات و مسائل آنها به هیچ کس ربط ندارد که شاید در این زمینه واقعا قانون هم نتواند کاری انجام دهد.

وی افزود: باید کاری کنیم که خود خانواد‌ه‌ها متوجه شوند که چون بچه را به دنیا آورده‌اند قرار نیست مالک آنها باشند و قوانینی وجود دارد که با آنها برخورد کند.

افشار ادامه داد: امیدوارم صدا و سیما پویش‌های این چنینی را از طریق تبلیغات و ساخت برنامه‌ها گسترش دهد از طرفی فضای مجازی با تمام حواشی توانسته به این موضوع کمک کند.

این بازیگر عنوان کرد: فرهنگ را قبل از قانون اجرایی شدن می‌دانم. آیا تا زمانی که بستر آماده نباشد قوانین چه کاری می‌تواند انجام دهد؟ ما باید در ابتدا از خانه و اطراف خودمان شروع کنیم و قول می‌دهم که این پویش تا رسیدن به هدف ادامه دارد.

افشار در خصوص پرداختن به این پویش از طریق ساخت فیلم‌های سینمایی عنوان کرد: ما نیاز داریم که در سینما به این موضوع پرداخته شود. در خصوص این نمونه کمپین‌ها و پویش‌های خاص اجتماعی می‌توان به صورت سفارشی کار کرد. البته سفارشی که با مضمون درست حرفه‌ای و در راستای جذب مخاطب ساخته شود و من از همین جا نه فقط به عنوان بازیگر بلکه در ساخت هم کمک خواهم کرد.

وی ادامه داد: فضاهای اینترنتی نیز می‌تواند به این جریان کمک کنند البته اگر به صورت صحیح و منطقی کارهای خود را انجام دهند.

مهناز افشار در پایان گفت: باید وجه طلبکارانه از قوانین را برداریم. البته آنها هم باید به سهم خود منصفانه با این جریان برخورد کنند تا شاهد اتفاقات خوبی باشیم.

تاریخ انتشار :۱۱ مرداد ۱۳۹۵

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • رضا یزدانی

  تریبون هنر: امروز تولد رضا یزدانی، هنرمند برجسته عرصه های موسیقی و سینماست. بابک صحرایی با انتشار ماکت ابتدایی بخشی از آهنگی منتشر نشده با صدای رضا یزدانی نوشت: رضا یزدانی از معدود خواننده های مولف و جریان ساز موسیقی ایران است آگاه و هوشمند است و حضورش در سینما […]

 • نقد سریال چپل ویت

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: سریال چپلویت (Chapelwaite) سریالی دلهره آور و روانشناختی است. سریالی با فضای گونیک قرن نوزدهمی که با شروع نفسگیرش در قسمت اول، مخاطب را با خود همراه می کند. تا قسمت های میانی، برجستگی تم جنایی روانشناختی اثر با بازی خوب آدرین برودی، فضای اگرچه […]

 • سریال time

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: سریال زمان (Time) درباره حفظ شرافت در شرایط دشوار است. آن جا که یک اشتباه انسان را به ورطه سقوط می کشاند. جایی انسان برای بقا، نیاز دارد که پا روی اصول اخلاقی اش بگذارد. سریال زمان به خوبی نشان می دهد که شرافت و […]

 • تریبون هنر _ بابک صحرایی: سریال بازی مرکب تفکر کمونیستی کهنه ای را به شکلی مدرن و جذاب و هیجان انگیز بیان می کند. فقر، خشونت می آورد، خشونت، مرگ بیرحمانه را در پی دارد و عامل تمام این بدبختی ها، اسثمار مردم تهیدست توسط ثروتمندان بیرحم و بی بند […]

 • بهترین مینی سریال های خارجی

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: بهترین مینی سریال های خارجی و انتخاب آن ها همیشه امری دشوار است. سال هاست که مینی سریال ها نقش مهمی در صنعت سریال سازی در کشورهای مختلف دارند. مینی سریال هایی که از ساختار حرفه ای و مفاهیم عمیقی برخوردارند و با استقبال چشم […]

Ad
Ad
Ad