Ad

نخستین کنفرانس خبری پویش (بدسرپرست- تنهاترست) برگزار شد

مهناز افشار: با دیدن ویدئوهای کودک آزاری به مرز دیوانگی رسیدم

مهناز افشار در این نشست پیشنهادهایی را برای بهتر شدن وضعیت کودکان بدسرپرست مطرح کرد

نخستین کنفرانس خبری پویش (بدسرپرست- تنهاترست) با حضور شهرام گیل‌آبادی رئیس شورای سیاست‌گذاری، مهناز افشار سخنگوی پویش (بدسرپرست- تنهاترست)، مونیکا نادی مشاور حقوقی کمپین بدسرپرست- تنهاترست و جمعی از اهالی رسانه در نگارستان شهر بوستان گفتگو برگزار شد.

مهناز افشار گفت:‌ من سعی می‌کنم عامیانه صحبت کنم و هر چیزی که می‌گویم از دلم بیرون می‌آید و بگویم که قبل از همه چیز من یک شهروند و مادرم.

وی افزود: مدتی پیش ویدئوهای مختلفی مبنی بر کودک‌ آزاری از طریق والدین مشاهده کردم و اگر دیدن این ویدئوها را ادامه می‌دادم شاید به مرز دیوانگی می‌رسیدم. این پویش بدون سر و صدا و شوی آنچنانی هدفی را دنبال می‌کند که باید برای کودکان این بخش قوانینی به صورت جدی‌تر به خصوص در بخش اجرایی به وجود آید تا از پویش حمایت کافی شود.

افشار ادامه داد: اینجا از ادعای فرهنگ، اخلاق مداری ایرانی و … صحبت می‌شود اما در ظاهر خلاف این موضوع را می‌بینیم.

این بازیگر اظهار داشت: ما فکر می‌کنیم مالک و صاحب بچه‌های خود هستیم و مشکلات و مسائل آنها به هیچ کس ربط ندارد که شاید در این زمینه واقعا قانون هم نتواند کاری انجام دهد.

وی افزود: باید کاری کنیم که خود خانواد‌ه‌ها متوجه شوند که چون بچه را به دنیا آورده‌اند قرار نیست مالک آنها باشند و قوانینی وجود دارد که با آنها برخورد کند.

افشار ادامه داد: امیدوارم صدا و سیما پویش‌های این چنینی را از طریق تبلیغات و ساخت برنامه‌ها گسترش دهد از طرفی فضای مجازی با تمام حواشی توانسته به این موضوع کمک کند.

این بازیگر عنوان کرد: فرهنگ را قبل از قانون اجرایی شدن می‌دانم. آیا تا زمانی که بستر آماده نباشد قوانین چه کاری می‌تواند انجام دهد؟ ما باید در ابتدا از خانه و اطراف خودمان شروع کنیم و قول می‌دهم که این پویش تا رسیدن به هدف ادامه دارد.

افشار در خصوص پرداختن به این پویش از طریق ساخت فیلم‌های سینمایی عنوان کرد: ما نیاز داریم که در سینما به این موضوع پرداخته شود. در خصوص این نمونه کمپین‌ها و پویش‌های خاص اجتماعی می‌توان به صورت سفارشی کار کرد. البته سفارشی که با مضمون درست حرفه‌ای و در راستای جذب مخاطب ساخته شود و من از همین جا نه فقط به عنوان بازیگر بلکه در ساخت هم کمک خواهم کرد.

وی ادامه داد: فضاهای اینترنتی نیز می‌تواند به این جریان کمک کنند البته اگر به صورت صحیح و منطقی کارهای خود را انجام دهند.

مهناز افشار در پایان گفت: باید وجه طلبکارانه از قوانین را برداریم. البته آنها هم باید به سهم خود منصفانه با این جریان برخورد کنند تا شاهد اتفاقات خوبی باشیم.

تاریخ انتشار :۱۱ مرداد ۱۳۹۵

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • راز سانتاویتوریا با بازی آنتونی کوئین

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: راز سانتاویتوریا فیلم سرخوشانه و خوبی است که زیاد دیده نشده و قدر ندیده. فیلمی به کارگردانی استنلی کرامر و بازی بسیار زیبای آنتونی کوئین. فیلم داستان واقعی مردم شهری در ایتالیا به اسم سانتا ویتوریا است که شغل اصلی شان تولید شراب است و […]

 • الناز شاکردوست

  تریبون هنر: الناز شاکردوست معتقد است:هنرمند از لحظه‌ای که به خلق اثر می‌اندیشد، چه بخواهد و چه نخواهد مخاطبی در ذهن دارد. به گزارش تریبون هنر به نقل از روابط عمومی چهاردهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران، الناز شاکردوست بازیگر و برنده تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن […]

 • جای خالی نود
  سیر نزولی صدا و سیما
  جای خالی نود
  یادداشت سید محمد کاظمی

  تریبون هنر _ سید محمد کاظمی: سیر نزولی رسانه ی ملّی سال هاست که به جریان افتاده و آسیب های اغلب خود خواسته ی مسئولین تلویزیون، در طول این سال ها همواره جدّی تر از تلاش هایی بوده که برای نجات از یک “منجلاب” باید صورت بگیرد. بله! بی انصافی […]

 • چهلمین جشنواره فیلم فجر
  پیش به سوی جشنواره چهلم
  یادداشت سید محمد کاظمی

  تریبون هنر _ سید محمد کاظمی: چیزی تا برگزاری چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر باقی نمانده و به نظر می رسد این دوره ، تفاوت های اساسی با تمام دوره های پیشین داشته باشد. جشنواره های سی و هشتم و سی و نهم با شرایط خاص برگزار شدند و بی […]

 • یادداشت بابک صحرایی درباره فیلم گربه سیاه
  یادداشت بابک صحرایی درباره فیلم گربه سیاه
  فیلم «گربه سیاه» آسیب شناسی اجتماعی مهمی دارد

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: فیلم گربه سیاه آسیب شناسی اجتماعی مهمی دارد. نقدی آگاهانه و هوشمندانه که برآمده از معضلات روز جامعه است. جامعه ای که به فضای مجازی گره خورده و در بزنگاه های فردی و اجتماعی، بازار داغی برای ایجاد سوء تفاهم های ویرانگر و بزهکاری های […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad