Ad


پنجمین روز جشنواره موسیقی: از ارکستر ملی ایران تا میلاد درخشانی

تریبون هنر: در پنجمین روز سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر روز شنبه دوم اسفند ماه اجرای پنج گروه موسیقی در فضای مجازی پخش می‌شود.

به گزارش تریبون هنر از سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر، نوای سمیره، هنرستان موسیقی پسران، رسیتال پیانو موریتس ارنست از کشور آلمان، ارکستر ملی ایران و میلاد درخشانی شنبه دوم اسفند بر اساس اعلام زمان‌بندی و در سایت‌های جشنواره موسیقی فجر، انجمن موسیقی ایران، تیوال، بیپ تونز، تماشاخونه، گپ فیلم و نواک پخش می‌شود.

 

نوای سیمره(لرستان) / شنبه دوم اسفند/ ساعت ۱۷

اجرای گروه نوای سمیره از لرستان نخستین اجرای روز پنجم جشنواره است که در ساعت ۱۷ روز شنبه دوم اسفند پخش می شود.

گروه موسیقی نوای سِیمره در سال ١٣٩١ به سرپرستی مهران غضنفری آغاز به‌کار کرد. این گروه از بدو تشکیل تاکنون در جشنواره‌های مختلف داخلی متعددی شرکت کرده است، از جمله چهار دوره از جشنواره‌ی‌ موسیقی فجر، جشنواره‌ی ملی خنیاگران انقلاب (خرم آباد۱۳۹۱)، جشنواره‌ی آواهای حماسی (قصرشیرین ۱۳۹۱) و جشنواره‌ی ملی موسیقی خلیج فارس (کرمان ۱۳۹۲) که در همه‌ی آنها موفق به کسب مقام نخست شده‌اند. گروه نوای سیمره، در طی فعالیت حرفه‌ای خود، در برنامه‌های مختلف تلویزیونی اجرا داشته‌ و تاکنون آلبوم موسیقی نیز منتشر کرده‌ است. علاوه‌ بر این، مهران غضنفری، سرپرست این گروه، دارای سه مقام اول آهنگسازی و چهار مقام اول خوانندگی در جشنواره‌های ملی است.

مهران غضنفری: شاعر، آهنگساز و خواننده/ اکبر خسروی: بم‌تار/ علیرضا کاظمی: سنتور و تنظیم قطعات/ سبحان امرایی: کمانچه/ علی الواری: سرنا/ حسین مرادی: تنبک اعضای این گروه را تشکیل می دهند.

 

هنرستان موسیقی پسران/ شنبه دوم اسفند/ ساعت ۱۸:۳۰

هنرستان موسیقی پسران شامل دو ارکستر مجزا سنتی و زهی است که برنامه این دو گروه نیز ساعت۱۸:۳۰ پخش می شود.

ارکستر سنتی پایه‌ی دهم هنرستان موسیقی در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۹۸ با پیشنهاد علی‌رضا ایلچی، مدیر هنرستان و همکاری شورای فنی تخصصی تشکیل شد و سرپرستی گروه را مدرس امیرعباس ستایشگر برعهده دارد.

سرپرست ارکستر: سید امیرعباس ستایشگر/ مدیر اجرایی: ساسان احسانی/ پوریا ستاری: سنتور/ معین شکوری: قانون/ پوریامعظمی: تار/ محمدحسین رضایی: بم‌تار/ سیاوش ابراهیم‌نیا: سه‌تار/ امین جمالی: عود/ پارسا درویش‌زاده: کمانچه/ محمد رحیمی: کمانچه/ ارشان تاجیک: تنبک اعضای این گروه را تشکیل می دهند.

ارکستر زهی هنرستان موسیقی پسران در سال ۱۳۹۷ با پیشنهاد علیرضا ایلچی مدیر هنرستان و نظارت شورای فنی و تخصصی تشکیل شد. در طول فعالیتش، این ارکستر، با همراهی هنرمندان و مدرس گرامی پدرام طاهریان که رهبری ارکستر زهی را برعهده داشتند، اجراهایی در جشنواره موسیقی فجر و گرامیداشت صدسالگی هنرستان موسیقی روی صحنه برد. این ارکستر با حضور هنرجویان منتخب هنرستان در سی‌وششمین جشنواره موسیقی فجر حضور خواهند داشت.

امیرپدرام طاهریان: سرپرست و رهبر ارکستر/ ساسان احسانی: مدیر اجرایی/ مهبد عرفانی: ویلن/ ابوالفضل امیدی: ویلن/ نیما نجارها: ویلن/ آریا احتشامی: ویلن/ میلاد طاهرخانی: ویلن/ محمدحسن صادقی فرد: ویولا/ ابوالفضل فریدونی: ویلنسل/ پارسا نیوپور: ویلنسل/ ایلیا عبدالوهاب: کنترباس/ معین جلیلیان: ویولا اعضای دیگر گروه هنرستان موسیقی پسران را شامل می شوند.

 

رسیتال پیانو موریتس ارنست از آلمان/ شنبه دوم اسفند/ ساعت ۲۰

رسیتال پیانو موریتس ارنست سومین اجرا این جشنواره در بخش بین الملل که در تالار رودکی تهران ضبط شده است، در ساعت ۲۰ پخش می شود.

موریتس ارنست در سال ۱۹۸۶ در آلمان متولد شد و از چهارسالگی نواختن پیانو را آغاز کرد. بعد از اتمام دبیرستان، فراگیری این ساز رادر مدرسه‌ی موسیقی دتمولر ادامه داد و در آنجا موسیقی‌شناسی خواند و در آن دوران، جوایز متعددی نیز کسب کرد. در سال ۲۰۰۳، برای تکمیل آموزه‌هایش نزد فویچت‌واگنر رفت و اندکی پس از آن، به‌طور مرتب به اجرای برنامه در اروپا و سراسر جهان پرداخت. موسیقی قرن بیستم و بیست ‌و یکم جایگاه ویژه‌ای برای او دارد. وی تاکنون فعالیت‌های بسیاری در کارنامه‌ی هنری خود ثبت کرده از جمله همکاری با آهنگسازانی برجسته‌ و همچنین از طرفداران آهنگسازان فراموش‌شده و کمترشناخته شده‌ای چون یوهان نپوموک،فروچیو بوسونی و سموئل شایت است.

 

ارکستر ملی ایران/ شنبه دوم اسفند/ ساعت ۲۱:۳۰

ارکستر ملی ایران به رهبری بردیا کیارس و خوانندگی پوریا اخواص در ساعت ۲۱:۳۰ به عنوان چهارمین اجرا پخش خواهد شد.

«ارکستر موسیقی ملی»، در سال ۱۳۷۷، با هدف اجرای رپرتوارهای موسیقی ایرانی و حفظ تداوم جریان ارکسترهای پیش از خود، باحمایت دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسط فرهاد فخرالدینی تأسیس شد. نخستین اجرای ارکستر با حضور استادان به نام این سرزمین، علی تجویدی و محمدرضا شجریان برگزار و با استقبال زیاد مردم روبرو شد. از آن پس، به مدت یازده سال تا سال ۱۳۸۸، فرهاد فخرالدینی رهبری ارکستر موسیقی ملی را بر عهده داشت. پس از وقفه‌ی دو ساله، اداره‌کنندگان ارکستر از وجود رهبران جوانی مانند بردیا کیارس بهره بردند. اما، به سبب شرایط، ارکستر برای مدتی از کار بازماند. با سپرده‌شدن ارکسترها به بنیاد رودکی در سال ۱۳۹۴ ساختار آن‌ها باز تعریف شد و فرهاد فخرالدینی در بازگشایی دوباره‌ی ارکستر ملی از نو سکان هدایت ارکستر را برعهده گرفت. در سال ۱۳۹۵، رهبری ارکستر به فریدون شهبازیان سپرده شد.

 

میلاد درخشانی/ شنبه دوم اسفند/ ساعت ۲۳

آخرین اجرای روز پنجم جشنواره کنسرت میلاد درخشانی است که در ساعت ۲۳ پخش می گردد. میلاد درخشانى و طاها مظاهرى اعضای این گروه هستند.

میلاد درخشانى در سال ۱۳۶۳ در اصفهان متولد شد. او دارای فوق لیسانس موسیقى از دانشگاه هنر کرج است. وی تاکنون اجراهای متعددی در سراسر ایران داشته است. او دوبار برنده‌ی «تندیس باربد» براى بهترین آلبوم و بهترین آهنگساز شده و هفت آلبوم باکلام وبی‌کلام را به بازار موسیقی عرضه کرده است.

تاریخ انتشار :۲ اسفند ۱۳۹۹

برچسب‌ها:, , ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • با رکوردداران کنسرت موسیقی در سال ۱۴۰۲ آشنا شوید

  تریبون هنر: هنوز یک‌ماه از سال جدید نگذشته که قیمت بلیت‌های موسیقی ۱۰۰هزار تومان گران‌تر شده و بلیت کنسرت‌ها نزدیک به ۹۰۰هزار تومان به‌خصوص در کنسرت‌های پاپ دیده می‌شود. در دیگر شهرها هم قیمت بلیت‌ها تا سقف ۶۰۰هزار تومان به فروش می‌رسد که سقف قیمت در سال گذشته به ۵۰۰هزار […]

 • رضا داودنژاد، «مصائب شیرین»، کات!

  تریبون هنر: مخابره خبر درگذشت رضا داودنژاد در شامگاه ۱۳ فروردین ماه در حالی که چند سال قبل در چنین روزی خبر درگذشت جمشید مشایخی را مخابره کردیم، آنقدر سخت بود که برای انتشارش تامل کردیم، به چند نفر زنگ زدیم، فکر می‌کردیم دروغ ۱۳ فروردین ماه است اما گویا […]

 • ماجرای یک پرونده‌ رازآلود در «بی‌بدن»/ قصه دختری که جنازه ندارد

  تریبون هنر: فیلم «بی‌بدن» اولین تجربه سینمایی مرتضی علیزاده به نویسندگی کاظم دانشی است که به موضوع جنجالی قتل یک دختر و ماجراهای پس از آن در روایتی مشابه فیلم «علفزار» می‌پردازد. در قالب سلسله گزارش‌هایی با عنوان «پیشنهاد نوروزی خبرگزاری مهر» به مخاطبان سینما» به معرفی فیلم‌های اکران نوروزی […]

 • کدام فیلم ها در سینمای ۱۴۰۲ توقعات را برآورده نکرده؟

  تریبون هنر: ایرنا نوشت: سال ۱۴۰۲ سالی غیرقابل پیش‌بینی برای گیشه سینماها بود. سالی که اخبار فروش ۱۰۰۰میلیاردی تمام سینما را گرفته بود و در این بین فیلم‌هایی آمدند و رفتند که هیچ‌کس متوجه آن‌ها نشد. از دومین فیلم کارگردان فسیل گرفته تا کمدی ویلای ساحلی که توقع‌ها را نسبت […]

 • از مایکل جکسون تا پسر بروسلی: کشف چیزهای عجیب در جسد سلبریتی‌ها

  تریبون هنر: از مایکل جکسون و رابین ویلیامز و پسر بروسلی تا هیث لجر و دختر الویس پریسلی، سلبریتی های محتلفی بوده اند که سرنوشت تراژیکی داشته‌اند؛ اما بررسی‌های پس از مرگشان از نکات غافلگیر کننده‌ای در خصوص مرگ آن‌ها پرده برداشته است.   مرگ همیشه اتفاقی غم انگیز است، بخصوص […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad