Ad


جعفر پناهی با «خرس نیست» بیشترین آرای منتقدان جشنواره ونیز را به دست آورد

تریبون هنر: فیلم «خرس نیست» به کارگردانی جعفر پناهی بر اساس آخرین جدول آرای منتقدان بین‌االمللی درباره فیلم‌های بخش مسابقه اصلی جشنواره فیلم ونیز، با نمره ۴.۱۴ صدرنشین است.

 

به گزاش تریبون هنر، در این جدول که شامل آرای ۹ منتقد از نشریات بین‌المللی اسکرین، هالییود ریپورتر، آبزرور، فیلم وردیکت، دِرَپ، لوموند فرانسه، روزنامه اسپانیایی زبان ال پائیس، روزنامه فرانکفورتر روندشاو آلمان و روزنامه لهستانی «Rzeczpospolita» است، فیلم «خرس نیست» ساخته جعفر پناهی یکی با متوسط نمره ۴.۱۴ از ۵ در صدر محبوب‌ترین فیلم‌های از نگاه منتقدان بین‌المللی قرار گرفته و تنها فیلم از میان ۲۳ اثر بخش مسابقه اصلی ونیز است که متوسط بیش از ۴ ستاره کسب کرده است.

منتقد آبزرور ۵ ستاره کامل را به فیلم پناهی اختصاص داده و منتقدان سینمایی دِرَپ، ال پائیس، فرانکفورتر روندشاو و همچنین«Rzeczpospolita» این فیلم را شایسته دریافت ۴.۵ ستاره دانسته‌اند.

در رتبه‌های بعدی نیز «سنت عمر» ساخته «الیس دیوپ» و «اروح اینیشرین» ساخته «مارتین مک‌دونا» هر کدام با متوسط نمره ۳.۸۳ قرار گفته‌اند و «استخوان و همه» به کارگردانی «لوکا گوادانینو» هم متوسط نمره ۳.۶۵ از سوی منتقدان بین‌المللی دریافت کرده است.

 

جدول نهایی آرای منتقدان بین‌المللی ونیز - فیلم‌های مسابقه اصلی

مستند «همه زیبایی و خونریزی» به کارگردانی «لورا پویترس» هم که از شانس‌های اصلی شیر طلایی ونیز محسوب می‌شود هم نمره متوسط ۳.۵۳ گرفته است.

«شب، داخلی، دیوار» به کارگردانی وحید جلیلوند دیگر نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه اصلی ونیز هم با متوسط نمره ۲.۷۲ در رتبه پانزدهم در جدول منتقدان بین‌المللی و بالاتر از فیلم‌هایی چون «باردو» ساخته «الخاندرو گونزالز اینارینو»، «بلوند» از «اندرو دومنیک» و «پسر» به کارگردانی «فلورین زلر» قرار دارد.

مراسم اختتامیه هفتاد و نهمین جشنواره فیلم ونیز امشب (۱۹ شهریور ماه) برگزار می‌شود و باید منتظر ماند و دید نظر جمعی هیات داوران بخش مسابقه اصلی به ریاست «جولین مور» و با حضور لیلا حاتمی، «کازوئو ایشی‌گورو»، «لئوناردو دی‌کاستانزو»، «آدری دیوان» و «رودریگو سوروگوین» در نهایت تا چه حدی با آرای منتقدان بین‌المللی همخوانی خواهد داشت.

 

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۱۹ شهریور ۱۴۰۱

برچسب‌ها:, , ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad