Ad


پیروزی سرگرمی بر تفکر: «باربی» دو برابر «اوپنهایمر» فروخت

تریبون هنر: فروش دوبرابری «باربی» نسبت به «اوپنهایمر» بار دیگر نشان داد که در جهان امروز سرگرمی بر تفکر ارجحیت دارد.

به گزارش تریبون هنر، دو فیلم «باربی» و «اوپنهایمر» که از جمله فیلم هایی هستند که سینمای جهان در انتظار اکران شان بود به صورت هم زمان به نمایش درآمده اند و توجهات بسیاری را به خود جلب کرده اند.

فروش این دو فیلم در سینماهای سراسر جهان فعلا با پیشتازی «باربی» جلو می‌رود. «باربی» در پیش نمایش‌ها و همچنین اولین روزهای اکران خود ۶۳ میلیون دلار و اوپنهایمر ۲۶ میلیون دلار فروش کردند. پیش از اکران گسترده، این دو فیلم در روز ۲۱ جولای، در چندین سینما اکران اولیه داشتند. باربی با فروش ۲۳ میلیون دلار بهترین فروش پیش از اکران گسترده (معروف به پیش نمایش) تمام سال ۲۰۲۳ را تجربه کرده و بالاتر از «محافظان کهکشان ۳» با فروش ۱۷٫۵ میلیون دلاری در پیش نمایش‌ها قرار گرفته. اوپنهایمر هم با نمایش در ۳۱۵۰ سالن فروش ۱۰٫۵ میلیون دلاری را در پیش نمایشش تجربه کرده است.

 

نشریه اقتصادی فوربز پیش‌بینی کرده که در اولین آخرهفته ( یعنی تا پایان روز یکشنبه) اکران «باربی» و «اوپنهایمر» بیش از ۲۰۰ میلیون دلار فروش در باکس آفیس ثبت خواهد کرد. فوربز پیش‌بینی کرده تا روز یکشنبه «اوپنهایمر» بیش از ۵۰ میلیون دلار و باربی حدود ۹۵ تا ۱۱۰ میلیون دلار فروش داشته باشند.

 

فیلم «اوپنهایمر» به کارگردانی کریستوفر نولان نگاهی جامع به زندگی «جی. رابرت اوپنهایمر»، فیزیکدان نظری آمریکایی و از پیشگامان ساخت بمب اتمی دارد و در آن «کیلین مورفی» در نقش «رابرت اوپنهایمر» بازی کرده است. این پروژه با بوجه‌ای بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار ساخته شده است.

مت دیمن، رابرت داونی جونیور و امیلی بلانت از دیگر بازیگران این فیلم هستند.

 

فیلم کمدی فانتزی باربی به کارگردانی گرتا گرویگ مبتنی بر عروسک‌های مشهور باربی ساخته‌شده است. در این فیلم مارگو رابی نقش باربی و رایان گاسلینگ نقش کن را ایفا می‌کند که پس از اخراج از آرمان‌شهر باربی‌لند، به سفر خودشناسی می‌روند. آمریکا فررا، کیت مک‌کینون، ایسا رای، رئا پرلمان و ویل فرل دیگر بازیگران این فیلم هستند.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۳۱ تیر ۱۴۰۲

برچسب‌ها:, , , , ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad