Ad


پگاه آهنگرانی و علی عظیمی ازدواج کردند

تریبون هنر: پگاه آهنگرانی و علی عظیمی ازدواج کردند.

به گزارش تریبون هنر، علی عظیمی به مناسبت روز تولد پگاه آهنگرانی با انتشار عکسی مشترک و تبریک تولد، ازدواج شان را اعلام کرد. پگاه آهنگرانی نیز این عکس مشترک را منتشر کرد.

 

پگاه آهنگرانی مدتی است که از ایران مهاجرت کرده و در کشور آلمان اقامت دارد و با توجه به نوع پوشش و حضورش در بعضی از مراسم ها، مشخص است که قصد بازگشت به ایران را ندارد. او متولد دوم مرداد ۱۳۶۳ و دختر منیژه حکمت، کارگردان سرشناس سینمای ایران است.

 

علی عظیمی (متولد ۷ شهریور ۱۳۵۶ در تهران) ترانه‌سرا، آهنگساز، نوازنده و خوانندهٔ ایرانی مقیم لندن است. او از سال ۱۳۸۸ به عنوان یکی از اعضای اصلی با گروه راک «رادیو تهران» همکاری می‌کرد که به دلیل مهاجرت علی عظیمی به لندن و فراهم نبودن شرایط مهاجرت بقیهٔ اعضای گروه، این همکاری ادامه نیافت و علی عظیمی به صورت مستقل، کار موسیقی را ادامه داد. او دارای مدرک لیسانس مهندسی مکانیک از دانشکدهٔ فنی دانشگاه تهران و فوق‌لیسانس همان رشته از یکی از دانشگاه‌های انگلیس است. آلبوم دوم او، آلبوم «آقای پست» و به ویژه آهنگ «پیش‌درآمد» وی از این آلبوم بسیار مشهور شد.

 

پگاه آهنگرانی اولین بار در ۶ سالگی در فیلم گربهٔ آوازخوان (به کارگردانی کامبوزیا پرتوی) در سال ۱۳۶۹ جلوی دوربین بازی کرد. اما در دومین بازی کارنامهٔ هنری‌اش در ۱۵ سالگی بود که درخشید: بازی در نقش تداعی در فیلم دختری با کفش‌های کتانی نظرات مثبتی را برای او در پی داشت. تاجایی‌که جایزهٔ بهترین بازیگر زن را از جشنواره فیلم قاهره، جایزهٔ بهترین بازیگر از جشن دنیای تصویر، دیپلم افتخار از جشنواره بین‌المللی فیلم اجتماعی آبادان و جایزهٔ بهترین نقش‌آفرینی از جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان را در سال ۱۳۷۸ به دست آورد.

او در اولین تجربه کارگردانی منیژه حکمت (مادرش) فیلم زندان زنان در سه نقش متفاوت بازی کرد. زندان زنان جایزهٔ بهترین فیلم و فیلم‌نامه را در دورهٔ ششم جشن خانهٔ سینما به‌دست‌آورد.

 

پگاه آهنگرانی و علی عظیمی ازدواج کردند

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۲ مرداد ۱۴۰۲

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad