Ad

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان:

ستاد امر به معروف بیانیه‌ای درباره کنسرت آقای قربانی صادر نکرد / مشکلی با برگزاری کنسرت نداشتیم

تریبون هنر: دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: بیانیۀ منتسب به این ستاد در خصوص ممنوعیت کنسرت علیرضا قربانی، بیانیه‌ ستاد نبوده و در اصل گفت‌وگوی یکی از مطالبه‌گران مردمی با بنده است که در گروه‌های غیررسمی انعکاس داده شد، یکی از خبرگزاری‌ها هم بدون رعایت اخلاق و عدم توجه به منبع به عنوان بیانیه ستاد منتشر کرد.

 

حجت‌الاسلام محسن مظاهری با اشاره به بیانیه منتشر شده و منتسب به این ستاد در خصوص ممنوعیت کنسرت علیرضا قربانی در اصفهان، اظهار کرد: ستاد امر به‌معروف و نهی از منکر در این خصوص بیانیه‌ای صادر نکرده است. مشکل ایجاد شده صرفاً به خاطر عدم هماهنگی بین دستگاه‌ها بود، لذا سکوت کردیم تا فضا آرام شود.

دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان ادامه داد: چند روز گذشته ناهماهنگی میان دستگاه‌های اجرایی موجب اقدام به فروش بلیت کنسرت جناب آقای علیرضا قربانی قبل از طی مراحل قانونیِ اخذ مجوز از دستگاه‌های مربوطه شد که این اتفاق باعث لغو اجرا در شب اول شد.

 

مظاهری افزود: در همین راستا هم مدیر روابط عمومی وزارت ارشاد با انتشار متنی مبنی بر عذرخواهی از مردم شریف اصفهان به علت برگزار نشدن کنسرت به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها در شب اول، مطلب مذکور را پذیرفتند.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان به متنی که در فضای مجازی از سوی ستاد امر به معروف منتشر شده است، اشاره کرد و گفت: این متن، بیانیه‌ ستاد نبوده و در اصل گفت‌وگوی یکی از مطالبه‌گران مردمی با بنده است که در گروه‌های غیررسمی انعکاس داده شد، یکی از خبرگزاری‌ها هم بدون رعایت اخلاق و عدم توجه به منبع به عنوان بیانیه ستاد منتشر کرده و نسبت به این کار اقدامات قانونی انجام شده است.

 

او تصریح کرد: در گفت‌وگوی مذکور هیچ‌گونه موضع‌گیری نسبت به برگزاری یا عدم برگزاری اصل کنسرت انجام نشده و صرفاً به سؤالات طرح شده پاسخ داده شد و در مورد عدم دریافت مجوز تا آن لحظه اطلاع‌رسانی شد و در راستای پیگیری مطالبات مردمی خواستار اجرای قانونمند کنسرت‌ها با اخذ مجوزهای لازم و با رعایت اقتضائات شرعی و قانونی شدیم.

مظاهری یادآور شد: از ابتدای سال تاکنون بیش ۱۰۰ کنسرت از دستگاه‌های ذی‌صلاح استان مجوز گرفته‌ و با نظارت دستگاهای نظارتی ازجمله ستاد بدون حاشیه و مشکل مانند همین برنامه در حال اجرا، برگزار شده است.

 

او ادامه داد: در گفت‌وگوی منتشر شده و در پاسخ به این سؤال که نظر شما در مورد برگزاری برنامه آقای قربانی چیست، پاسخ دادم: «ما پذیرای آقای قربانی هستیم و برای ایشان احترام ویژه قائلیم و از ایشان برای اجرای برنامه دعوت می‌کنیم، اما با توجه به نظر علمای اصفهان، این اجرا با رعایت اقتضاء ارزش‌های استان اصفهان برگزار شود.» در واقع ستاد مشکلی با برگزاری کنسرت نداشته است، اما با توجه به سوءاستفاده شبکه‌های معاند و برخی غافلین داخلی از مسائل پیش آمده، تشخیص دادیم سکوت کنیم تا فضا آرام شود.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: به همۀ مسئولین توصیه می‌کنم به قوانینی که توسط خود ایشان ابلاغ می‌شود، احترام بگذارند تا مردم هم از آنها الگوبرداری کنند و همه ضمن احترام به قوانین، ضامن اجرای آن نیز باشیم. البته مواردی هست که در فضای جلسات، کارشناسی و مطالبه‌گری خواهد شد که البته جای آن مباحث در فضای رسانه‌ای نیست.

 

مظاهری تصریح کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر در چارچوب ماده ۱ و ۱۶ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر به وظایف نظارتی خود عمل کرده و در حمایت ازحقوق عامه، با موارد خلاف شرع و قانون برخورد قانونی خواهد کرد.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۲۱ اسفند ۱۴۰۲

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • با رکوردداران کنسرت موسیقی در سال ۱۴۰۲ آشنا شوید

  تریبون هنر: هنوز یک‌ماه از سال جدید نگذشته که قیمت بلیت‌های موسیقی ۱۰۰هزار تومان گران‌تر شده و بلیت کنسرت‌ها نزدیک به ۹۰۰هزار تومان به‌خصوص در کنسرت‌های پاپ دیده می‌شود. در دیگر شهرها هم قیمت بلیت‌ها تا سقف ۶۰۰هزار تومان به فروش می‌رسد که سقف قیمت در سال گذشته به ۵۰۰هزار […]

 • رضا داودنژاد، «مصائب شیرین»، کات!

  تریبون هنر: مخابره خبر درگذشت رضا داودنژاد در شامگاه ۱۳ فروردین ماه در حالی که چند سال قبل در چنین روزی خبر درگذشت جمشید مشایخی را مخابره کردیم، آنقدر سخت بود که برای انتشارش تامل کردیم، به چند نفر زنگ زدیم، فکر می‌کردیم دروغ ۱۳ فروردین ماه است اما گویا […]

 • ماجرای یک پرونده‌ رازآلود در «بی‌بدن»/ قصه دختری که جنازه ندارد

  تریبون هنر: فیلم «بی‌بدن» اولین تجربه سینمایی مرتضی علیزاده به نویسندگی کاظم دانشی است که به موضوع جنجالی قتل یک دختر و ماجراهای پس از آن در روایتی مشابه فیلم «علفزار» می‌پردازد. در قالب سلسله گزارش‌هایی با عنوان «پیشنهاد نوروزی خبرگزاری مهر» به مخاطبان سینما» به معرفی فیلم‌های اکران نوروزی […]

 • کدام فیلم ها در سینمای ۱۴۰۲ توقعات را برآورده نکرده؟

  تریبون هنر: ایرنا نوشت: سال ۱۴۰۲ سالی غیرقابل پیش‌بینی برای گیشه سینماها بود. سالی که اخبار فروش ۱۰۰۰میلیاردی تمام سینما را گرفته بود و در این بین فیلم‌هایی آمدند و رفتند که هیچ‌کس متوجه آن‌ها نشد. از دومین فیلم کارگردان فسیل گرفته تا کمدی ویلای ساحلی که توقع‌ها را نسبت […]

 • از مایکل جکسون تا پسر بروسلی: کشف چیزهای عجیب در جسد سلبریتی‌ها

  تریبون هنر: از مایکل جکسون و رابین ویلیامز و پسر بروسلی تا هیث لجر و دختر الویس پریسلی، سلبریتی های محتلفی بوده اند که سرنوشت تراژیکی داشته‌اند؛ اما بررسی‌های پس از مرگشان از نکات غافلگیر کننده‌ای در خصوص مرگ آن‌ها پرده برداشته است.   مرگ همیشه اتفاقی غم انگیز است، بخصوص […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad