Ad


آمار فروش اکران نوروزی: پیشتازی تمساح خونی

تریبون هنر: فیلم‌های نوروزی سینما پس از حدود دو هفته اکران بیش از ۴۰ میلیارد تومان بلیت فروختند. در این میان تمساح خونی بیشترین فروش را از آن خود کرد.

به گزارش ایسنا، هفت فیلم نوروزی ۱۴۰۳ که تقریبا از اواخر اسفند سال قبل روی پرده سینماها رفتند، تاکنون بیش از ۶۶۸ هزار نفر تماشاگر را به سالن‌های سینما کشانده‌اند که در بین آن‌ها سهم فیلم کمدی «تمساح خونی» به کارگردانی جواد عزتی بیشتر بوده است.

این فیلم که زودتر از دیگر فیلم‌های نوروزی روی پرده رفت، تا پایان روز سوم فروردین ۵۴۵ هزار نفر تماشاگر داشته و به فروش ۳۳ میلیارد تومانی رسیده است تا به این ترتیب در صدر گیشه فروش سینماها باشد.

دیگر فیلم پرفروش این روزها «بی‌بدن» به کارگردانی مرتضی علیزاده است که با فاصله زیاد نسبت به تمساح خونی در جایگاه دوم قرار دارد. این فیلم که براساس ماجرایی جنایی ساخته شده با حدود ۵۴ هزار نفر تماشاگر، سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش داشته است.

«پرویزخان» به عنوان یکی از فیلم‌های ورزشی سال‌های اخیر سینما که در روزهای گذشته حاشیه‌هایی هم در فضای مجازی پیرامون آن ایجاد شد، تاکنون ۲۲ هزار نفر تماشاگر را میزبانی کرده و حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بلیت فروخته است.

«آپاراتچی» ساخته قربانعلی طاهرفر دیگر کمدی این روزهای سینما که موضوعی سینمایی هم دارد، با حدود ۱۷ هزار و ۶۰۰ نفر تماشاگر یک میلیارد تومان فروش داشته و در جایگاه چهارم جدول فروش قرار دارد.

«نوروز» به عنوان تنها فیلم مناسبتی این ایام که به کارگردانی سهیل موفق ساخته شده و فضایی فانتزی دارد، تا به امروز ۱۰ هزار و ۲۶۰ نفر تماشاگر داشته و به فروش ۶۱۸ میلیون تومانی رسیده است.

تنها انیمیشن اکران نوروزی «ایلیا در جستجوی قهرمان» ساخته علی موسوی‌نژاد است که با ۱۰ هزار و ۴۲۰ نفر تماشاگر، ۵۳۰ میلیون تومان بلیت فروخته است.

فیلم دفاع مقدسی «آسمان غرب» به کارگردانی محمد عسگری نیز که با کمی تاخیر نسبت به دیگر فیلم‌ها روی پره رفت، تاکنون حدود ۹۴۰۰ نفر تماشاگر داشته و ۴۵۱ میلیون تومان بلیت فروخته است.

* آمار این گزارش تقریبی و براساس اطلاعات سامانه مدیریت فروش و اکران سینما (سمفا) تا ساعت ۱۲ ظهر روز شنبه، چهارم فروردین است.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۴ فروردین ۱۴۰۳

برچسب‌ها:, , , ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • با رکوردداران کنسرت موسیقی در سال ۱۴۰۲ آشنا شوید

  تریبون هنر: هنوز یک‌ماه از سال جدید نگذشته که قیمت بلیت‌های موسیقی ۱۰۰هزار تومان گران‌تر شده و بلیت کنسرت‌ها نزدیک به ۹۰۰هزار تومان به‌خصوص در کنسرت‌های پاپ دیده می‌شود. در دیگر شهرها هم قیمت بلیت‌ها تا سقف ۶۰۰هزار تومان به فروش می‌رسد که سقف قیمت در سال گذشته به ۵۰۰هزار […]

 • رضا داودنژاد، «مصائب شیرین»، کات!

  تریبون هنر: مخابره خبر درگذشت رضا داودنژاد در شامگاه ۱۳ فروردین ماه در حالی که چند سال قبل در چنین روزی خبر درگذشت جمشید مشایخی را مخابره کردیم، آنقدر سخت بود که برای انتشارش تامل کردیم، به چند نفر زنگ زدیم، فکر می‌کردیم دروغ ۱۳ فروردین ماه است اما گویا […]

 • ماجرای یک پرونده‌ رازآلود در «بی‌بدن»/ قصه دختری که جنازه ندارد

  تریبون هنر: فیلم «بی‌بدن» اولین تجربه سینمایی مرتضی علیزاده به نویسندگی کاظم دانشی است که به موضوع جنجالی قتل یک دختر و ماجراهای پس از آن در روایتی مشابه فیلم «علفزار» می‌پردازد. در قالب سلسله گزارش‌هایی با عنوان «پیشنهاد نوروزی خبرگزاری مهر» به مخاطبان سینما» به معرفی فیلم‌های اکران نوروزی […]

 • کدام فیلم ها در سینمای ۱۴۰۲ توقعات را برآورده نکرده؟

  تریبون هنر: ایرنا نوشت: سال ۱۴۰۲ سالی غیرقابل پیش‌بینی برای گیشه سینماها بود. سالی که اخبار فروش ۱۰۰۰میلیاردی تمام سینما را گرفته بود و در این بین فیلم‌هایی آمدند و رفتند که هیچ‌کس متوجه آن‌ها نشد. از دومین فیلم کارگردان فسیل گرفته تا کمدی ویلای ساحلی که توقع‌ها را نسبت […]

 • از مایکل جکسون تا پسر بروسلی: کشف چیزهای عجیب در جسد سلبریتی‌ها

  تریبون هنر: از مایکل جکسون و رابین ویلیامز و پسر بروسلی تا هیث لجر و دختر الویس پریسلی، سلبریتی های محتلفی بوده اند که سرنوشت تراژیکی داشته‌اند؛ اما بررسی‌های پس از مرگشان از نکات غافلگیر کننده‌ای در خصوص مرگ آن‌ها پرده برداشته است.   مرگ همیشه اتفاقی غم انگیز است، بخصوص […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad