Ad

پرونده عباس کیارستمی هنوز حکم قطعی ندارد

رئیس کل سازمان نظام پزشکی: پرونده کیارستمی در مرحله تجدید نظر است

رئیس کل سازمان نظام پزشکی درادامه گفت: برای مستندات ارسالی از فرانسه، درهفته گذشته یک گروه 32 نفره از اساتید دانشگاه موضوع را به صورت ویژه بررسی کردند.

علیرضا زالی روز دوشنبه درحاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها گفت: پرونده مرحوم کیارستمی پس از اینکه با تشخیص دادستان انتظامی که منجر به صدور کیفرخواست نیز شد، به هیات بدوی رفت و این امکان تجدیدنظرخواهی داشت که با اعتراض دو طرف در مرحله تجدیدنظر است.
وی با بیان اینکه نظرهیات تجدیدنظر با هیات بدوی متفاوت است، ادامه داد، اکنون پرونده در رابطه با بیمارستانی که بستری بوده و یکی از متخصصان که شکایت جدیدی علیه وی شده به دادسرا ارسال شده است.
وی اظهارداشت: این پرونده هنوزحکم قطعی نداشته است و اگر در مرحله هیات تجدیدنظر نظر شاکی تامین نشود، به هیات عالی سازمان نظام پزشکی ارسال خواهد شد.
زالی با توضیح اینکه دو ایستگاه تجدیدنظرخواهی در این پرونده وجود دارد گفت: این پرونده دردادگاه هیات تجدیدنظر تهران و هیات عالی نظام پزشکی مورد بررسی قرار می گیرد.

** پرونده پزشکی فرانسه ابهاماتی دارد
وی همچنین درباره پرونده کیارستمی در فرانسه نیز گفت: آخرین مستندات واصله از کشور فرانسه همه اوراق بالینی وی را شامل نمی شود و تنها یک خلاصه پرونده پزشکی از وی بوده است.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی درادامه گفت: برای این مستندات ارسالی، درهفته گذشته یک گروه ۳۲ نفره از اساتید دانشگاه موضوع را به صورت ویژه بررسی کردند.
وی اضافه کرد: پرونده پزشکی کیارستمی در فرانسه ابهاماتی داشت که این موضوع در حال بررسی است.
زالی ادامه داد: قرار است سازمان نظام پزشکی نامه ای به کشور فرانسه و بیمارستانی که وی بستری بوده است، ارسال کند تا پس از آن اظهارنظر قطعی انجام شود.
وی اضافه کرد: این پرونده پزشکی مملو از اصطلاحات پزشکی متعدد به زبان فرانسوی است که همین موضوع نیاز ما را به داشتن یک تیم تخصصی مسلط به زبان فرانسوی را افزایش داد.
زالی گفت: به همین منظور پرونده را یک گروه پزشکی متخصص و مسلط به زبان انگلیسی درحال بررسی هستند تا ابهاماتی که در پرونده موجود است را بررسی کنند.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: به طورقطع با مکاتبه رسمی با بیمارستان فرانسه درخواست خود را برای رفع ابهامات اعلام خواهیم کرد و یا به صورت رسمی از بیمارستان فرانسه سوالات خود را خواهیم پرسید.
عباس کیارستمی فیلمساز صاحب نام ایرانی در تاریخ ۱۷ اسفند ماه ۹۴ به علت بیماری سختی در بیمارستان جم تهران بستری شد و پس از چهار مرحله عمل جراحی و پس از ترخیص از این بیمارستان، مجددا در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه ۹۵ در بیمارستان مذکور بستری شد و به دنبال بهبودپیدا نکردن جهت ادامه سیر درمانی به کشور فرانسه منتقل شد که در تاریخ ۱۴ تیر ماه ۹۵ در پاریس از دنیا رفت.

تاریخ انتشار :۱۷ آبان ۱۳۹۵

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • نقد سریال Midnight Mass

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: سریال عشاء ربانی نیمه شب (Midnight Mass) سریالی در نقد سوء استفاده از مسیحیت در جوامع غربی است. سوء استفاده ای که ریشه ای دیرینه دارد. تبعات ظلم و فساد برآمده از کلیساهای کاتولیک در قرن های گذشته هنوز در جواع غربی باقی است و […]

 • نقد سریال Clickbait

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: سریال Clickbait به نقد فناوری و تاثیرات مخربش بر جامعه امروز می پردازد. سوء استفاده از فناوری بحث تازه ای نیست. وقتی پاول هارتک، شیمیدان آلمانی به هیتلر اطلاع داد می تواند از انرژی هسته ای برای ساخت سلاحی با توان تخریب نامحدود استفاده کند […]

 • سعید آقاخانی

  تریبون هنر _ سید محمد کاظمی: چند نفر را در سینما و تلویزیون می شناسید که هم کارگردان موفّقی باشد و هم بازیگر قابلی؟!در زمین بازی تلویزیون، سریال پرمخاطب بسازد و ایفاگر نقش اصلی اش باشد؛ در زمین بازی سینما روز به روز اهمّیت خودش را بیش از پیش بالا […]

 • رضا یزدانی

  تریبون هنر: امروز تولد رضا یزدانی، هنرمند برجسته عرصه های موسیقی و سینماست. بابک صحرایی با انتشار ماکت ابتدایی بخشی از آهنگی منتشر نشده با صدای رضا یزدانی نوشت: رضا یزدانی از معدود خواننده های مولف و جریان ساز موسیقی ایران است آگاه و هوشمند است و حضورش در سینما […]

 • نقد سریال چپل ویت

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: سریال چپلویت (Chapelwaite) سریالی دلهره آور و روانشناختی است. سریالی با فضای گونیک قرن نوزدهمی که با شروع نفسگیرش در قسمت اول، مخاطب را با خود همراه می کند. تا قسمت های میانی، برجستگی تم جنایی روانشناختی اثر با بازی خوب آدرین برودی، فضای اگرچه […]

Ad
Ad
Ad
Ad