Ad

پرونده عباس کیارستمی هنوز حکم قطعی ندارد

رئیس کل سازمان نظام پزشکی: پرونده کیارستمی در مرحله تجدید نظر است

رئیس کل سازمان نظام پزشکی درادامه گفت: برای مستندات ارسالی از فرانسه، درهفته گذشته یک گروه 32 نفره از اساتید دانشگاه موضوع را به صورت ویژه بررسی کردند.

علیرضا زالی روز دوشنبه درحاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها گفت: پرونده مرحوم کیارستمی پس از اینکه با تشخیص دادستان انتظامی که منجر به صدور کیفرخواست نیز شد، به هیات بدوی رفت و این امکان تجدیدنظرخواهی داشت که با اعتراض دو طرف در مرحله تجدیدنظر است.
وی با بیان اینکه نظرهیات تجدیدنظر با هیات بدوی متفاوت است، ادامه داد، اکنون پرونده در رابطه با بیمارستانی که بستری بوده و یکی از متخصصان که شکایت جدیدی علیه وی شده به دادسرا ارسال شده است.
وی اظهارداشت: این پرونده هنوزحکم قطعی نداشته است و اگر در مرحله هیات تجدیدنظر نظر شاکی تامین نشود، به هیات عالی سازمان نظام پزشکی ارسال خواهد شد.
زالی با توضیح اینکه دو ایستگاه تجدیدنظرخواهی در این پرونده وجود دارد گفت: این پرونده دردادگاه هیات تجدیدنظر تهران و هیات عالی نظام پزشکی مورد بررسی قرار می گیرد.

** پرونده پزشکی فرانسه ابهاماتی دارد
وی همچنین درباره پرونده کیارستمی در فرانسه نیز گفت: آخرین مستندات واصله از کشور فرانسه همه اوراق بالینی وی را شامل نمی شود و تنها یک خلاصه پرونده پزشکی از وی بوده است.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی درادامه گفت: برای این مستندات ارسالی، درهفته گذشته یک گروه ۳۲ نفره از اساتید دانشگاه موضوع را به صورت ویژه بررسی کردند.
وی اضافه کرد: پرونده پزشکی کیارستمی در فرانسه ابهاماتی داشت که این موضوع در حال بررسی است.
زالی ادامه داد: قرار است سازمان نظام پزشکی نامه ای به کشور فرانسه و بیمارستانی که وی بستری بوده است، ارسال کند تا پس از آن اظهارنظر قطعی انجام شود.
وی اضافه کرد: این پرونده پزشکی مملو از اصطلاحات پزشکی متعدد به زبان فرانسوی است که همین موضوع نیاز ما را به داشتن یک تیم تخصصی مسلط به زبان فرانسوی را افزایش داد.
زالی گفت: به همین منظور پرونده را یک گروه پزشکی متخصص و مسلط به زبان انگلیسی درحال بررسی هستند تا ابهاماتی که در پرونده موجود است را بررسی کنند.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: به طورقطع با مکاتبه رسمی با بیمارستان فرانسه درخواست خود را برای رفع ابهامات اعلام خواهیم کرد و یا به صورت رسمی از بیمارستان فرانسه سوالات خود را خواهیم پرسید.
عباس کیارستمی فیلمساز صاحب نام ایرانی در تاریخ ۱۷ اسفند ماه ۹۴ به علت بیماری سختی در بیمارستان جم تهران بستری شد و پس از چهار مرحله عمل جراحی و پس از ترخیص از این بیمارستان، مجددا در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه ۹۵ در بیمارستان مذکور بستری شد و به دنبال بهبودپیدا نکردن جهت ادامه سیر درمانی به کشور فرانسه منتقل شد که در تاریخ ۱۴ تیر ماه ۹۵ در پاریس از دنیا رفت.

تاریخ انتشار :۱۷ آبان ۱۳۹۵

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • انتقاد «هیات اسلامی هنرمندان» از سلبریتی ها و کانون های صنفی

  تریبون هنر: هیات اسلامی هنرمندان در بیانیه ای پیرامون واقعه اخیر، بر لزوم پیگیری ترک فعل متولیان فرهنگی تا انتقاد از سلبریتی ها و کانون های به اصطلاح صنفی را مورد تاکید قرار داد و اعلام کرد:انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا قدرتمندتر از همیشه است.   به گزارش تریبون […]

 • نگاهی به فیلم «تی تی»؛ شیفته جاده جادویی

  تریبون هنر _ امید بی نیاز: آیدا پناهنده (کارگردان تی تی) از یک کوتاه ساز خلاق؛ تا کارگردان فیلم بلند، راه خاص خودش را رفته است. راهی که گاهی متفاوت است. گاهی هم پُر از آزمون و خطاست. این رویکرد، او را در تیررسِ ستایش و نقدِ همزمان، می‌گذارد. «تی […]

 • یادداشت بابک صحرایی درباره یدالله رویایی

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: یدالله رویایی هم رفت تا دوباره یادمان بیاید نمادهای مدرنیته در شعر و هنر، کهنسال شده اند و دارند می میرند و جهان در حال پوست انداختن است. یدالله رویایی با وجود تاثیرگذاری اش بر شعر معاصر، از درک نشده ترین شاعران بزرگ در بین […]

 • مرگ ژان لوک گدار: یادآوری تمام شدن ارزش ها / یادداشت بابک صحرایی

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: چرا از مرگ ژان لوک گدار در نود و یک سالگی ناراحت می شویم؟ مگر قرار بود باز هم فیلم هایی مثل «از نفس افتاده» و «زیستن زندگی اش» و «آلفاویل» و «مذکر، مونث» بسازد؟ مگر قرار بود باز هم با چند نابغه دیگر در […]

 • پیام علی نصیریان برای روز ملی سینما

  تریبون هنر: علی نصیریان بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون به مناسبت ۲۱ شهریور روز ملی سینما دل نوشته ای را در اختیار موزه سینما قرار داد. به گزارش تریبون هنر، متن دل نوشته به شرح زیر است: «یادش بخیر سینما “نور” تو “امیریه”، “میهن” چهارراه “حسن آباد”، “رکس” و […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad