Ad

پرونده عباس کیارستمی هنوز حکم قطعی ندارد

رئیس کل سازمان نظام پزشکی: پرونده کیارستمی در مرحله تجدید نظر است

رئیس کل سازمان نظام پزشکی درادامه گفت: برای مستندات ارسالی از فرانسه، درهفته گذشته یک گروه 32 نفره از اساتید دانشگاه موضوع را به صورت ویژه بررسی کردند.

علیرضا زالی روز دوشنبه درحاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها گفت: پرونده مرحوم کیارستمی پس از اینکه با تشخیص دادستان انتظامی که منجر به صدور کیفرخواست نیز شد، به هیات بدوی رفت و این امکان تجدیدنظرخواهی داشت که با اعتراض دو طرف در مرحله تجدیدنظر است.
وی با بیان اینکه نظرهیات تجدیدنظر با هیات بدوی متفاوت است، ادامه داد، اکنون پرونده در رابطه با بیمارستانی که بستری بوده و یکی از متخصصان که شکایت جدیدی علیه وی شده به دادسرا ارسال شده است.
وی اظهارداشت: این پرونده هنوزحکم قطعی نداشته است و اگر در مرحله هیات تجدیدنظر نظر شاکی تامین نشود، به هیات عالی سازمان نظام پزشکی ارسال خواهد شد.
زالی با توضیح اینکه دو ایستگاه تجدیدنظرخواهی در این پرونده وجود دارد گفت: این پرونده دردادگاه هیات تجدیدنظر تهران و هیات عالی نظام پزشکی مورد بررسی قرار می گیرد.

** پرونده پزشکی فرانسه ابهاماتی دارد
وی همچنین درباره پرونده کیارستمی در فرانسه نیز گفت: آخرین مستندات واصله از کشور فرانسه همه اوراق بالینی وی را شامل نمی شود و تنها یک خلاصه پرونده پزشکی از وی بوده است.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی درادامه گفت: برای این مستندات ارسالی، درهفته گذشته یک گروه ۳۲ نفره از اساتید دانشگاه موضوع را به صورت ویژه بررسی کردند.
وی اضافه کرد: پرونده پزشکی کیارستمی در فرانسه ابهاماتی داشت که این موضوع در حال بررسی است.
زالی ادامه داد: قرار است سازمان نظام پزشکی نامه ای به کشور فرانسه و بیمارستانی که وی بستری بوده است، ارسال کند تا پس از آن اظهارنظر قطعی انجام شود.
وی اضافه کرد: این پرونده پزشکی مملو از اصطلاحات پزشکی متعدد به زبان فرانسوی است که همین موضوع نیاز ما را به داشتن یک تیم تخصصی مسلط به زبان فرانسوی را افزایش داد.
زالی گفت: به همین منظور پرونده را یک گروه پزشکی متخصص و مسلط به زبان انگلیسی درحال بررسی هستند تا ابهاماتی که در پرونده موجود است را بررسی کنند.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: به طورقطع با مکاتبه رسمی با بیمارستان فرانسه درخواست خود را برای رفع ابهامات اعلام خواهیم کرد و یا به صورت رسمی از بیمارستان فرانسه سوالات خود را خواهیم پرسید.
عباس کیارستمی فیلمساز صاحب نام ایرانی در تاریخ ۱۷ اسفند ماه ۹۴ به علت بیماری سختی در بیمارستان جم تهران بستری شد و پس از چهار مرحله عمل جراحی و پس از ترخیص از این بیمارستان، مجددا در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه ۹۵ در بیمارستان مذکور بستری شد و به دنبال بهبودپیدا نکردن جهت ادامه سیر درمانی به کشور فرانسه منتقل شد که در تاریخ ۱۴ تیر ماه ۹۵ در پاریس از دنیا رفت.

تاریخ انتشار :۱۷ آبان ۱۳۹۵

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • مروری بر زندگی جان وین در سالگرد تولدش

  تریبون هنر: ماریون روبرت موریسون با نام هنری جان وین (John Wayne) در سال ۱۹۰۷ در شهر وینترست در ایالت آیووا آمریکا به دنیا آمد. وی در کالیفرنیا بزرگ شد و با کسب بورس ورزشی به دانشگاه کالیفرنیای جنوبی رفت. در تعطیلات تابستان کارگر استودیوی فوکس شد و خیلی زود […]

 • نقد «بنشی های اینیشرین»؛ آغاز پوچی با پایان یک دلخوشی

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: ارزش عمر آدم به چیست؟ باقی ماندن چه چیزی از انسان در گذر سال ها، عمر او را پربار می کند؟ ما باید چه کار کنیم که در گذر عمر، پوچ و بیهوده نباشیم؟ فیلم بنشی های اینیشرین (banshees of inisherin) پاسخ غم انگیزی به […]

 • خودکشی هنرمندان ایرانی: از آزاده نامداری و زهره فکور صبور تا صادق هدایت و غزاله علیزاده

  تریبون هنر: خودکشی هنرمندان در ایران و جهان، نمونه های فراوانی دارد. خودکشی هایی که عمدتا نتیجه افسردگی این افراد هستند. افسردگی چهره ندارد، در این گزارش به چندین هنرمند داخلی و جهانی پرداختیم که بخاطر افسردگی به زندگیشان پایان دادند. این موضوع همیشه پرسیده می‌شود، یک پایان تلخ بهتر […]

 • حامیان اصلی فیلم برادران لیلا چه کسانی هستند؟

  تریبون هنر: سید عبدالجواد موسوی در خبر آنلاین نوشت: این روزها به طعنه و گلایه زیاد شنیده ایم که در مملکت ما همه شده اند منتقد فیلم. مشخصا هم به فیلم برادران لیلا اشاره می کنند که از زمان پخشش در فضای مجازی کم تر کسی درباره اش اظهار نظر […]

 • سریال آخرین بازمانده از ما: رویای به حقیقت پیوسته ی گیمرها

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: اگر گیمر هستید سریال «آخرین بازمانده از ما» برای شما تجربه ای فوق العاده و رویایی به حقیقت پیوسته است. در غیر این صورت با سریالی معمولی مواجه خواهید بود که در دو قسمت پایانی، جذاب می شود. بازی «The Last Of Us» یکی از […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad