Ad


ابراهیم گله دارزاده: وضعیت ما در «تئاتر شهر» بسیار دشوار است

تریبون هنر: ابراهیم گله دارزاده، مدیر تئاتر شهر گفت: وضعیت ما در «تئاتر شهر» بسیار دشوار است
مدیر مجموعه تئاتر شهر از یک نگرانی جدی سخن می‌گوید؛ تلنبار شدن انبوهی از تقاضاهای اجرا که بی‌پاسخ خواهد ماند ولی در عین حال تاکید می‌کند حق هیچ گروهی که با این مجموعه عهد و پیمان اجرا بسته، ضایع نمی‌شود.

ابراهیم گله دارزاده با اشاره به تعطیلی پی در پی تئاتر در دوران کرونا اضافه می‌کند: دو سال است که بسیاری از هنرمندان تئاتر، کار نکرده‌اند و بعضی هم دو سال پیش از شروع کرونا کار کرده بودند و منتظر بودند سال ۹۸ روی صحنه بروند که حالا شده ۱۴۰۰ و متاسفانه امسال هم نوبت اجرا به آنان نمی‌رسد و با این وصف، تا سال آینده، پنج شش سال امکان کار نداشته‌اند .قطعا این دوستان حق دارند ولی شرایط ما هم بسیار دشوار است. چگونه در تئاتر شهر می‌توانیم به همه دوستان‌مان که چند سال منتظر بوده‌اند، نوبت اجرا بدهیم؟

او یادآوری می کند: نمایش‌های زیادی داریم که سال ۹۸ قرارداد اجرایشان بسته شده و مجوز شورای نظارت و ارزشیابی را هم دریافت کرده‌اند و بعضی حتی یک قسط از مبلغ قراردادشان را هم گرفته‌اند ولی هنوز موفق به اجرای نمایش خود نشده‌اند. طبیعتا اینها برای اجرا در اولویت خواهند بود.

گله‌دارزاده با بیان اینکه بسیاری از مدیران در دوران کرونا با چالش‌های فراوانی رو به رو بوده‌اند، ادامه می‌دهد: فکر نمی‌کنم هیچ مدیری با چنین وضعیت عجیبی و این حجم از تقاضاها مواجه شود. سال‌های پیش مثلا سیصد چهارصد تقاضا به تئاتر شهر می‌رسید و به چهل تا پاسخ می‌دادیم و به بقیه نه می‌گفتیم اما حالا چنین نیست و شاید حدود هزار تقاضا برای اجرا در این مجموعه رسیده باشد.

مدیر مجموعه تئاتر شهر در پایان تاکید می‌کند: تا زمانی که هستیم، به عهدی که دولت با گروه‌های نمایشی بسته و قول و قراری که این گروه‌ها برای اجرا در تئاتر شهر گذاشته‌اند، پایبندیم و از این بابت جای نگرانی نیست.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۲۴ مهر ۱۴۰۰

برچسب‌ها:,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad