Ad

در جشن تولدش عنوان کرد

اکبر زنجانپور: موش ها اجازه نمی دهند در تئاتر شهر فعالیت کنیم

تریبون هنر:‌ اکبر زنجانپور همزمان با سالروز تولدش از وضعیت مجموعه تئاترشهر گله کرد و با لحنی کنایی ابراز تاسف کرد که موش‌ها در این مجموعه اجازه فعالیت نمی‌دهند.

به گزارش تریبون هنر، ششمین نشست عصر کارگردان به انگیزه سالروز تولد اکبر زنجانپور، کارگردان و بازیگر باسابقه تئاتر برگزار شد.

بر اساس اعلام روابط‌عمومی انجمن صنفی کارگردانان تئاتر ایران، این نشست در ادامه سلسله نشست‌های «عصر کارگردان» و به منظور ثبت خاطرات شفاهی تاریخ تئاتر ایران در تالار استاد عباس جوانمرد برپا شد که طی آن از جایگاه اکبر زنجانپور تقدیر شد.

در ابتدای این نشست محمد رحمانیان که اجرای این برنامه را نیز برعهده داشت، با برشمردن ویژگی‌های برجسته هنری کارنامه بازیگری و کارگردانی اکبر زنجانپور اجراهای او را جزء ماندگارترین اجراهای تئاتر ایران دانست که هرگز از یاد علاقه مندان فراموش نخواهد شد.
سپس محمد علی نجفی با یادآوری خاطرات و همکاری‌هایش با اکبر زنجان‌پور به ویژه در فیلم سینمایی «گزارش یک قتل» از او به عنوان یکی از درخشان‌ترین بازیگران چند دهه اخیر تئاتر ایران یاد و ابراز امیدواری کرد دوباره فرصت همکاری با این پیشکسوت تئاتر ایران را به دست آورد.

بهزاد فراهانی نیز در سخنانی از رفاقت بیش از پنجاه ساله‌اش با زنجان‌پور و آموختن آئین جوانمردی از او گفت.

فراهانی با اشاره به اینکه سال‌های دور بازیگر اصلی پایان‌نامه این هنرمند بوده است، اجرای آن نقش را یکی از درخشان‌ترین فعالیت‌های کارنامه کاری خود دانست.

او به اهمیت احترام به پیشکسوتان اشاره و آرزو کرد این احترام همیشگی و توام با واقعیت باشد.

پس از پخش ویدیویی از نمایش‌های سال‌های دور اکبر زنجان‌پور و بازی‌های درخشان او، مجید مظفری در سخنانی، از حمایت‌های همیشگی زنجانپور از خود در روزگاری که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده بود، گفت.

مظفری از روزهایی سخن گفت که به جز اکبر زنجان‌پور هیچ کس جواب سلامش را نمی‌داد و حمایت‌های او بود که مسیر فعالیت هنری را برایش هموارتر کرد.

مسعود دلخواه، استاد دانشگاه و کارگردان تئاتر سخنران بعدی مراسم بود که از قدرت بازیگری زنجان‌پور گفت و وی را کاریزماتیک‌ترین بازیگر تئاتر ایران معرفی کرد.

در ادامه مراسم، ایرج راد نیز از روزهایی گفت که نمایش ارزشی والا داشت و همه هنرمندان یار و غمخوار یکدیگر بودند و از دوستی و رفاقت دیرینه‌اش با اکبر زنجانپور ابراز خوشحالی کرد و گفت به این رفاقت مفتخر است.

شهرام گیل‌آبادی، رئیس انجمن صنفی کارگردانان تئاتر ایران هم درباره آثار رادیویی اکبر زنجان‌پور و روزهای پرفروغ رادیو گفت و به بررسی آثار نمایشی این هنرمند پیشکسوت و نقش‌های ماندگار او و همکارانش در رادیو پرداخت.

سپس اکبر زنجان‌پور طی سخنانی با تشکر از انجمن صنفی کارگردانان بابت برپایی این رویداد از حضور در این مراسم ابراز خوشحالی کرد و در ادامه از مسئولان تئاتر به دلیل خوب نبودن حال تئاتر شهر گله کرد و با کنایه عنوان کرد موش‌ها امکان اجرای مناسب را گرفته‌اند.
در پایان این مراسم تولدی برای اکبر زنجان‌پور برگزار شد و با حضور سید عباس عظیمی مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت لوح تقدیر این موسسه به همراه هدایایی از طرف انجمن صنفی کارگردانان تئاتر ایران و موسسه هنرمندان پیشکسوت به این هنرمند اهدا شد.

ناصر آقایی، بهرام ابراهیمی، احمدرضا اسعدی، اختر تاجیک، احسان حاجی‌پور، محسن حاجی‌یوسفی، محسن حسینی، محمدجواد حق‌شناس، محمدحسن خدایی، محمدرضا خسرویان، مسعود دلخواه، سعید ذهنی، ایرج راد، محمد رحمانیان، صدرالدین زاهد، اکبر زنجان‌پور، سهراب سلیمی، فخریه سلیمی، آرش سنجابی، شمسی صادقی، جهانگیر طاهری، رضا عربی، عباس عظیمی، بهزاد فراهانی، نوید فرحمرزی، شکرخدا گودرزی، مجید گیاه‌چی، شهرام گیل‌آبادی، منظر لشگری، فریدون محرابی، آرام محضری، مجید مظفری، مهدی میامی، علی میلانی، محمدعلی نجفی، بابک والی و … دراین مراسم که به همت انجمن صنفی کارگردانان تئاتر ایران برگزار شد، حضور داشتند.

 

جشن تولد اکبر زنجان پور

تاریخ انتشار :۱۰ بهمن ۱۴۰۰

برچسب‌ها:, ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • برگ برنده‌ای به‌نام طغیان / نگاهی به سریال پوست شیر

  تریبون هنر: یکی از برگ‌های برنده سریال محبوب «پوست شیر»، شجاعت جمشید محمودی و رضا بهاروند در خلق شخصیت‌هایی است که میانه چندانی با محافظه‌کاری ندارند. به گزارش تریبون هنر در مورد دلایل موفقیت سریال پوست شیر که به‌تازگی پخش فصل سوم آن در پلتفرم فیلم‌نت آغاز شده است، می‌توان […]

 • گلشیفته فراهانی و آداب دشمنی
  گلشیفته فراهانی و آداب دشمنی
  یادداشت سید عبدالجواد موسوی

  تریبون هنر: همین اول بگویم که قصد این یادداشت دفاع از گلشیفته فراهانی نیست. این را گفتم تا آدم های عجولی که می خواهند با خواندن دو کلمه کامنت بگذارند و یا تکلیف دنیا و آخرت نویسنده را فوری روشن کنند حساب کار دستشان بیاید. دیگر آن که گلشیفته فراهانی […]

 • در  یک سال گذشته پنج سریال از نظر امتیاز و محبوبیت، بهترین جایگاه را در IMDB داشته اند. بارها اتفاق افتاده که بعضی از سریال‌ها در گذر زمان در ذهن مخاطبان خود باقی مانده اند

  تریبون هنر: در  یک سال گذشته پنج سریال از نظر امتیاز و محبوبیت، بهترین جایگاه را در IMDB داشته اند. بارها اتفاق افتاده که بعضی از سریال‌ها در گذر زمان در ذهن مخاطبان خود باقی مانده اند و فقط به دیدن چندساعته ختم نشده اند بلکه طرفداران آن ها، سبک […]

 • شرکت در جشنواره فجر خیانت نیست / یادداشت عبدالجواد موسوی

  تریبون هنر _ سید عبدالجواد موسوی: چیزی نوشته بودم درباره جشنواره های فجر و بیشتر فیلم فجر. طبیعی است که برپایی جشنواره در چنین روزهایی که حال خیلی ها خوب نیست از نظر من کار چندان درستی نباشد و اصلا در چنین روزگارانی برپایی هرگونه جشنواره ای را دهن کجی […]

 • داریوش رفیعی؛ 64 سال پس از مرگ در اوج جوانی

  تریبون هنر: ۶۴ سال از درگذشت داریوش رفیعی، خواننده جوانمرگ موسیقی ایران گذشت. او در اوج شهرت به دلیل اعتیاد و تزریق آمپول کزار درگذشت. داریوش رفیعی در روز ۴ دی ۱۳۰۶، در بم به دنیا آمد. وی فرزند لطفعلی رفیعی، نماینده مردم بم در مجلس شورای ملی بود. پس […]

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad