Ad


تولد ۶۲ سالگی ابوالفضل پورعرب و تکذیب بستری بودن در بیمارستان

تریبون هنر: هم زمان با تولد ۶۲ سالگی ابوالفضل پورعرب خبرهایی مبنی بر بستری بودن او در بیمارستان به انتشار رسید که تکذیب شد.

به گزارش تریبون هنر، ابوالفضل پورعرب عکسی از جشن تولد خصوصی اش در کنار مادرش منتشر کرد. در طی روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر بستری شدن این هنرمند به خاطر بیماری قلبی منتشر شده بود که با انتشار این عکس، تکذیب شد.

 

ابوالفضل پورعرب (متولد تیر ۱۳۴۰) بازیگر و کارگردان اهل ایران است. او بابت بازی در فیلم‌های عروس (۱۳۶۹)، نرگس (۱۳۷۰) و مردی شبیه باران (۱۳۷۵) نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم فجر شده که برای مردی شبیه باران موفق به دریافت سیمرغ بلورین شد. او برای نقش آفرینی در فیلم عروس برندهٔ جایزهٔ بهترین بازیگر مرد از جشنواره بین‌المللی فیلم پیونگ‌یانگ شد.

او در  سال ۵۹ اولین کار حرفه‌ای خود را به نام «مأموریت حساس» در سالن چهارسوی تئاترشهر بازی کرد. در سال ۶۰ کارمند تلویزیون شد و تا سال ۶۴ در صداوسیما دستیار کارگردان بود.

او با فیلم عروس در سینما درخشید و فیلم‌های خوب بعدی‌اش یکی بعد از دیگری روی پرده می‌رفت. نخستین کار حرفه‌ای پورعرب در سینما دستیار کارگردانی فیلم دزد و نویسنده در سال ۱۳۶۴ است. اما در سال ۱۳۶۹ با بازی در فیلم «عروس» به شکل حرفه‌ای وارد سینما شد و به عنوان چهره اول فیلم‌های دهه ۷۰ نقش‌های زیادی بازی کرد.

 

ابوالفضل پورعرب به دلیل تومور خوش‌خیم ۳۰ دی ماه ۱۳۸۹ در بیمارستان بهمن تهران بستری شد و تحت درمان قرار گرفت و پس مدت‌ها خانه‌نشینی در مراسم تجمع هنرمندان برای محکومیت اهانت به پیامبر اسلام در برابر دوربین رسانه‌ها قرار گرفت. اواخر آبان‌ماه سال گذشته بود که خبر رسید ابوالفضل پورعرب به دلیل حادثه‌ای که سر صحنه فیلمش رخ داده در بیمارستان بستری شده و فیلمبرداری فیلمی که در حال کارگردانی آن بود متوقف شد. او پس از چندین روز بستری بودن از بیمارستان مرخص شد.

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

 

 

تاریخ انتشار :۴ تیر ۱۴۰۲

برچسب‌ها:
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad