Ad


«لیلی و مجنون» آذری، «آنتیگونه»، «ریچارد سوم» و بیضایی در هشتمین روز جشنواره فجر

تریبون هنر: هشتمین روز چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، کار خود را با اجرای ۱۴ اثر در بخش صحنه‌ای و ۱۱ نمایش در بخش خیابانی جشنواره دنبال می‌کند که این نمایش‌ها روز هشتم بهمن ماه روی صحنه می‌روند.

به گزارش تریبون هنر، تالار وحدت در این روز میزبان نمایش «لیلی و مجنون» به کارگردانی یعقوب صدیق‌جمالی می‌شود که از تبریز با مدت‌زمان ۱۲۰ دقیقه و راس ساعت ۱۹ روی صحنه می‌رود. این نمایش به زبان آذری اجرا می‌شود.

تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روز یکشنبه ۸ بهمن، پذیرای نمایش‌ «سایلنت هملت، سایلنت» به کارگردانی میلاد هارونی از اهواز با مدت‌زمان ۹۰ دقیقه، می‌شود که در ۲ نوبت ۱۷ و ۲۰ به صحنه می‌رود.

تالار چهارسو نیز شاهد اجرای نمایش «خوشبختی در اودسا» به کارگردانی رضا شاه‌کرمی از خرم‌آباد است که با مدت‌زمان ۵۰ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰ اجرا می‌شود. هر دو این نمایش‌ها در بخش مسابقه تئاتر ایران روی صحنه می‌روند.

تالار قشقایی امروز میزبان نمایش «بنداربیدخش» به نویسندگی بهرام بیضایی و کارگردانی سامان شکیبا است که به عنوان یکی از آثار بخش مسابقه دانشجویی، از مرکز آموزش علمی و کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶ به صحنه می‌رود. این نمایش با مدت‌زمان ۵۰ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۶:۳۰ و ۱۸:۳۰ اجرا دارد.

تالار سایه هم پذیرای نمایش «زیر و زبر» به کارگردانی محسن حاج‌یوسفی از تهران است که با مدت‌زمان ۶۵ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۶ و ۱۹ و در بخش خارج از مسابقه به صحنه می‌رود.

تماشاخانه ایرانشهر همچون روزهای گذشته میزبان دو اثر نمایشی است.

«خانه‌های اجاره‌ای» به کارگردانی مازیار رفعتی از سیرجان با مدت‌زمان ۹۰ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۶:۳۰ و ۲۰ در سالن ناظرزاده‌کرمانی این تماشاخانه به صحنه می‌رود.

«آنتیگونه» به کارگردانی محمدرضا آگاه از دانشگاه هنر تهران نیز دیگر نمایشی است که در هشتمین روز جشنواره به صحنه می‌رود. این نمایش به عنوان یکی زا اثار بخش مسابقه دانشجویی با مدت‌زمان ۶۰ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۱ در سالن سمندریان تماشاخانه ایران‌شهر اجرا دارد.

مرکز تئاتر مولوی هم کار خود را در هشتمین روز جشنواره با دو نمایش در بخش‌های گوناگون دنبال می‌کند.

«اول شخص» به کارگردانی مهدی آشوغ از اندیمشک با مدت‌زمان ۷۰ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۶ و ۱۸:۳۰ در سالن اصلی مرکز تئاتر مولوی اجرا می‌شود و تالار کوچک مولوی هم میزبان نمایش «نشخوار» به کارگردانی بهمن علاقبندان از تهران است که با مدت‌زمان ۴۵ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۵ و ۱۷به صحنه می‌رود.

در هشتمین روز بهمن ماه تالار حافظ میزبان نمایش «ریچارد سوم» نوشته شکسپیر به کارگردانی فریا امامی از دانشگاه آزاد است که در بخش مسابقه دانشجویی با مدت‌زمان ۵۵ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰ به صحنه می‌رود.

در هشتمین روز جشنوار تئاتر فجر تماشاخانه «سنگلج» در ۲ نوبت ۱۷ و ۲۰ پذیرای نمایش «ثقه‌الاسلام» به کارگردانی امیر حجازی از تبریز است که با مدت‌زمان ۷۰ دقیقه اجرا می‌شود.

تالار هنر همچون روزهای گذشته میزبان بخش فراگیر است. این تالار ساعت ۱۱ میزبان نمایش «آشپزخانه فنلاندی‌ها» به کارگردانی لقمان بحرانی با مدت‌زمان ۵۰ دقیقه است.

تالار محراب نیز کار خود را با اجرای دو نمایش ادامه می‌دهد.

سالن جمیله شیخی تالار محراب در ساعت ۱۷ میزبان نمایش «ترال ستاجوسال» به کارگردانی کاظم ارجمندنیا از بوشهر است که با مدت‌زمان ۵۵ دقیقه اجرا می‌شود و ساعت ۱۹ نیز نمایش «خودپرواز» به کارگردانی جعفر دل‌دل‌زاده از یزد با مدت‌زمان ۳۰ دقیقه در این تالار روی صحنه می‌رود.

۱۱ نمایش خیابانی در هشتمین روز جشنواره اجرا دارند

اجرای نمایش‌های خیابانی همانند روزهای پیشین از ساعت ۱۱ آغاز می‌شود.

در هشتمین روز جشنواره فجر، در متروی تئاتر شهر نمایش «تئاتر مجسمه» به کارگردانی میلاد حسین‌زاده از آستانه اشرفیه با مدت زمان ۲۵ دقیقه، در متروی ایوان انتظار میدان ولیعصر، نمایش «پیوند کوالانسی» به کارگردانی ابراهیم حاج‌حیدری از خمینی‌شهر با مدت‌زمان ۴۰ دقیقه، در فرهنگسرای رازی، نمایش «مغزهای کادوپیچ شده» به کارگردانی مهدی نصرالله‌زاده از نور با مدت‌زمان ۳۰ دقیقه، در محوطه فضای باز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نمایش «شجاع‌دل» به کارگردانی سعید بادینی از زاهدان با مدت‌زمان ۳۵ دقیقه اجرا دارند.

همچنین پهنه رودکی میزبان نمایش‌های «تئاتر مجسمه» به کارگردانی میلاد حسین‌زاده از آستانه اشرفیه با مدت زمان ۲۵ دقیقه، «هزارپیشه» به کارگردانی نجمه مهرابی از اصفهان با مدت‌زمان ۳۰ دقیقه، «شجاع‌دل» به کارگردانی سعید بادینی از زاهدان با مدت‌زمان ۳۵ دقیقه و «مغزهای کادوپیچ شده» به کارگردانی مهدی نصرالله‌زاده از نور با مدت‌زمان ۳۰ می‌شود که به ترتیب در ساعت‌های ۱۶، ۱۶:۳۰، ۱۷ و ۱۸ اجرا می‌شوند.

سکوی تئاتر خیابانی مجموعه تئاتر شهر هم ساعت ۱۶:۳۰ میزبان نمایش «با قید فوریت» به کارگردانی مجتبی لاله‌زاری و مهسا دهقانی از یزد است که با مدت‌زمان ۲۰ دقیقه اجرا می‌شود. ساعت ۱۹:۳۰ در موزه عبرت نمایش «بند ۶» به کارگردانی میلاد جباری‌مولانا از تهران با مدت‌زمان ۵۵ دقیقه و ساعت ۱۶ در برج آزادی نمایش «۱۴۰۲» به کارگردانی افشین خدری از سنندج با مدت‌زمان ۲۶ دقیقه اجرا می‌شوند.

 

پاسخ‌های دبیر جشنواره تئاتر فجر درباره لغو اجرای ۲ نمایش

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۹ بهمن ۱۴۰۲

برچسب‌ها:, , , , ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • نگاهی به فیلم «دروغ‌های زیبا» ساختۀ مرتضی آتش‌زمزم

  تریبون هنر: فیلم «دروغ‌های زیبا» در بازتاب همزیستی فرهنگی میان دو خانوادۀ مسلمان و بودایی، جاذبۀ خاص خودش را دارد و در روایت آن موفق بوده است. این همزیستی و دوستی و نزدیکی تا جایی است که شاید مدت‌ها متوجه نشویم، این دو خانواده از دو کیش و آیین متفاوت‌اند. […]

 • برای سالروز تولد علی نصیریان: هزارچهره در بازیگری، یک چهره برای مردم

  تریبون هنر: علی نصیریان به مرد هزار چهره شهره است و همچنان می‌تواند شما را با ذوق و هنرش غافلگیر کند اما پای مردم که به میان بیاید، نشان داده فقط یک چهره دارد؛ در کنار مردم اما نه با جنجال و هیاهو. به گزارش تریبون هنر، امروز، ۱۵ بهمن […]

 • چرا اسکار روی نام «دی کاپریو» خط قرمز کشید؟

  تریبون هنر: لئوناردو دی‌کاپریو در اسکار امسال مورد بی توجهی کامل قرار گرفته است. آن هم در دوره ای که در فیلمی از مارتین اسکورسیزی به ایفای نقش پرداخته. از سوی دیگر کریستوفر نولان با «اوپنهایمر» یک گام دیگر به فتح جوایز اسکار نزدیک شد.همانطور که پیش‌بینی می‌شد «اوپنهایمر» با […]

 • نگاهی به فصل دوم سریال «مستوران»؛ وقتی اسطوره جذاب می‌شود

  تریبون هنر: سریال «مستوران» با روایتی جادویی از داستانی اسطوره‌ای ساخته شده است،‌ سریالی که این روزها فصل دومش از شبکه یک سینما در حال پخش بوده و یک داستان کهن را دستمایه جذب مخاطب کرده است. همیشه بشر قصه‌های افسانه‌ای جذاب بوده‌اند. گواه این ادعا انبوه آثار ادبی به […]

 • روایتی معمایی و موفق در جذب مخاطب

  تریبون هنر: سریال نمایش خانگی «مرداب» اثری است به کارگردانی برزو نیک‌نژاد که تا کنون با روایتی جنایی و معمایی در جذب مخاطب موفق بوده است. برزو نیک‌نژاد که نامی آشنا برای مخاطبان تلویزیون می‌باشد، پس از ساخت دو سریال کمدی ساخت ایران ۲ و آفتاب پرست برای شبکه نمایش […]

Ad
Ad
Ad
Ad