Ad

سعید علیپوریان در نشست خبری آلبومش گفت:

موسیقی در کشور ما تشویق نشده است!

+ بهنام شهرکی: «شنونده های ما کم حوصله اند»

تریبون هنر- سام شرف زاده: سه‌شنبه ۲۹ تیرماه نشست خبری آلبوم “اولین نگاه” با حضور سعید علیپوریان، بهنام شهرکی و وحید فرجی برگزار شد.

 

سعید علیپوریان در ابتدای این نشست خبری عنوان کرد : «این آلبوم حدود یک سال و نیم زمان برد و در آغاز به پخش چند تک‌آهنگ پرداختم که قطعات «پاییزو» و «کنار تو» میان آن ها بود. پس از آن تلاش کردم کارها را در قالب یک مجموعه منتشر کنم که در ابتدا بیست و دو قطعه بود و سپس با همفکری آقای شهرکی و آقای فرجی تعداد قطعات به ۱۳ اثر رسید و در نهایت این آلبوم منتشر شد. از نظر من این آلبوم نه بازاری است و نه شنونده خاص دارد. این آلبوم دلی و به نوعی سلیقه من در دنیای موسیقی است. از برآیند این آلبوم فعالیتم را ادامه می دهم.

 

پس از صحبت های خواننده آلبوم بهنام شهرکی گفت: در این آلبوم سعی شده مجموعه‌ای از سبک‌های متفاوت مانند شش و هشت ایرانی، راک، پاپ را در کنار هم بچینیم و بازخورد آن را در بازار ببینیم. من نیز سعی کرد‌ه‌ام کیفیت خیلی خوبی و به اصطلاح طعمی از موسیقی فاخر را به مخاطب ارائه دهم. موسیقی فاخر به نظر من آن موسیقی است که توجیه و تفکر پشت آن باشد.

 

وحید فرجی رو به خبرنگاران و عکاسان گفت: « من و شما به نوعی همکار هستیم و می دانم خیلی وقت ها زحمت های شما دیده نمی شود. در این آلبوم سعی کردم با ساخت تیزر به این آلبوم کمک کنم و دو ویدئو هم آماده انتشار داریم. با این آلبوم در مارکت نباید جنگید.

 

سعید علیپوریان در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر حضورش به عنوان ترانه‌سرا و آهنگساز در کنار خوانندگی افزود: « من یک شنونده حرفه ای موسیقی هستم در ابتدای کار و از نظر هزینه شرایط به نوعی بود که باید خودم کار می‌کردم، اما فکر می‌کنم خداوند نیز هنر ترانه و آهنگسازی را به من داده است و من هم نمی‌خواهم از ترانه‌سرایی و آهنگسازی فاصله بگیرم، چرا که من یک خواننده‌ام. در ادامه هم سعی می‌کنم با بهتر شدن ارتباطاتم با دیگر هنرمندان نیز کار کنم.»

 

وی با اشاره به چند سبکی بودن این آلبوم رو به خبرنگاران گفت:« موسیقی در کشور ما تشویق نشده است. گاهی به گوشم می رسد صدا و سیما ساز نشان می دهد. در ژانر شناسی عمر کوتاهی داریم و شنونده ها متاسفانه موسیقی را برای خودش گوش نمی دهند. در این آلبوم سبک های مختلفی وجود دارد تا شنونده های مختلف را به خودم جذب کنم. راک شنیدن به تازگی جذاب شده است و برای من امتیاز خوبی است.»

 

بهنام شهرکی در ادامه صحبت های خود عنوان کرد:«  شنونده های ما کم حوصله اند و شرایط دنیا شنونده ها را کم حوصله کرده است. خیلی وقت ها نمی دانیم شنونده به دنبال سبک هست یا نه. موسیقی هایی که وارد کشور شده با پایه موسیقایی مردم فاصله داشته  است. تمام سبک ها ایرانیزه می شوند و به گوش مخاطب می رسد.»

 

خواننده این آلبوم در انتها و در شرح فعالیت‌هایش برای آینده نیز افزود: «برنامه‌ریزی برای آینده دشوار است چراکه ما در کشور مشکل برنامه‌ریزی داریم، اما من در ادامه سعی دارم به انتشار تک‌آهنگ بپردازم و به زودی کارهای جدیدم در بازه‌های زمانی مشخصی منتشر خواهد شد.»

 

وی همچنین درخصوص برگزاری کنسرت نیز ادامه داد: «برای کنسرت در حال حاضر فکر می‌کنم به لحاظ جذب مخاطب آمادگی برگزاری برنامه ندارم، چرا که از لحاظ سن حرفه‌ای جوان هستم. هر زمان حس کنم می‌توانم هفتاد درصد سالن را پر کنم بدون شک و با کمال میل کنسرت خود را برگزار می‌کنم.»

 

منبع: اختصاصی تریبون هنر

تاریخ انتشار :۳۰ تیر ۱۳۹۵

برچسب‌ها:, , ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

 • نقد سریال Midnight Mass

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: سریال عشاء ربانی نیمه شب (Midnight Mass) سریالی در نقد سوء استفاده از مسیحیت در جوامع غربی است. سوء استفاده ای که ریشه ای دیرینه دارد. تبعات ظلم و فساد برآمده از کلیساهای کاتولیک در قرن های گذشته هنوز در جواع غربی باقی است و […]

 • نقد سریال Clickbait

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: سریال Clickbait به نقد فناوری و تاثیرات مخربش بر جامعه امروز می پردازد. سوء استفاده از فناوری بحث تازه ای نیست. وقتی پاول هارتک، شیمیدان آلمانی به هیتلر اطلاع داد می تواند از انرژی هسته ای برای ساخت سلاحی با توان تخریب نامحدود استفاده کند […]

 • سعید آقاخانی

  تریبون هنر _ سید محمد کاظمی: چند نفر را در سینما و تلویزیون می شناسید که هم کارگردان موفّقی باشد و هم بازیگر قابلی؟!در زمین بازی تلویزیون، سریال پرمخاطب بسازد و ایفاگر نقش اصلی اش باشد؛ در زمین بازی سینما روز به روز اهمّیت خودش را بیش از پیش بالا […]

 • رضا یزدانی

  تریبون هنر: امروز تولد رضا یزدانی، هنرمند برجسته عرصه های موسیقی و سینماست. بابک صحرایی با انتشار ماکت ابتدایی بخشی از آهنگی منتشر نشده با صدای رضا یزدانی نوشت: رضا یزدانی از معدود خواننده های مولف و جریان ساز موسیقی ایران است آگاه و هوشمند است و حضورش در سینما […]

 • نقد سریال چپل ویت

  تریبون هنر _ بابک صحرایی: سریال چپلویت (Chapelwaite) سریالی دلهره آور و روانشناختی است. سریالی با فضای گونیک قرن نوزدهمی که با شروع نفسگیرش در قسمت اول، مخاطب را با خود همراه می کند. تا قسمت های میانی، برجستگی تم جنایی روانشناختی اثر با بازی خوب آدرین برودی، فضای اگرچه […]

Ad
Ad
Ad
Ad