Ad

خطاب به گزارشگر حقوق بشر در سازمان ملل

بیانیه نمایندگان غیرمسلمان مجلس: «عنکبوت مقدس» در مسیر قرآن‌سوزی است

تریبون هنر:‌ نمایندگان ادیان الهی (غیر مسلمان) در مجلس شورای اسلامی طی بیانیه ای جسارت به ساحت قرآن کریم و همچنین اکران فیلم «عنکبوت مقدس» در جشنواره کن را محکوم کردند.

 

به گزارش تریبون هنر، نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی طی بیانیه‌ای خطاب به گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد تکرار بی‌شرمی‌ها و جسارت به ساحت مقدس قرآن کریم و همچنین اکران فیلم «عنکبوت مقدس» در جشنواره کن ۲۰۲۲ را محکوم کردند.

 

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

«جناب آقای جاوید رحمان

گزارشگر محترم ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

خاطره تاریخ بشر از جنایت‌ها، توهین ها و بی شرمی های زیادی آزرده است و در این میان یکی از نابخردانه ترین آنها، توهین به مقدسات و باورهای سلیم الهی است که میراث گرانبهای انبیای عظام، پاک ترین انسان های تاریخ است.

متاسفانه اخیرا شاهد تکرار این بی شرمی ها و جسارت به ساحت مقدس قرآن کریم بوده ایم که به واقع باید آن را توهین به انسانیت، پیامبران الهی و همه ارزش ها دانست.

اینگونه کینه توزی ها و نفرت پراکنی ها بدون شک نشانه ضعف و استیصال در برابر انوار تابناک هدایت الهی است که باعث جریحه دار شدن احساسات برادران و خواهران مسلمان و موحدان و باورمندان به کتب آسمانی و خدای مهربان شده است و بر همگان روشن است که راه بجایی نخواهد برد.

سیل عظیم محکومیت ها و اعلام انزجار از این اقدام شنیع نیز به روشنی نشانگر عزمی جهانی برای پاسداشت و صیانت از حرمت و کرامت ادیان الهی، کتب آسمانی و اعتقادات پاک ایمانداران و خداپرستان جهان است.

این بار نیز در جشنواره فیلم کن که تحت سیطره و فرامین دولت فرانسه برگزار می شود شاهد آن بودیم که ساخته ای نه تنها صرفا سیاسی بلکه شب نامه سخیف تصویری که ماحصل ذهن مشوش فردی ایرانی تبار و برآمده از زر استکبار است و به اعتقادات و ارزش های مسلمانان و جمعیت عظیم شیعیان جهان توهین کرده مورد توجه این جشنواره قرار گرفته است، این سیاهه تصویری با سوگیری اجتماعی، مذهبی و تحقیر باورهای آیینی مسلمانان درصدد است مسیری را رود که سلمان رشدی‌ها در آیات شیطانی و آتش زنندگان قرآن کریم رفته اند.

لذا ما نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی با محکومیت چنین رفتارهای غیردینی و انسانی از سردمداران کشورهای به ظاهر خداپرست می‌خواهیم که چنانچه خواهان صلح و همزیستی سازنده ادیان و فرهنگ ها در جهان هستند به تجدید نظر اساسی در رویکردها و باورهای غلطشان دست یازند.»

 

بیشتر بخوانید:

عنکبوت مقدس؛ ناگفته هایی از چگونگی تولید و حواشی

 

در صفحه اینستاگرام تریبون هنر با ما همراه باشید

تاریخ انتشار :۱۷ خرداد ۱۴۰۱

برچسب‌ها:, ,
مطالب مرتبطشما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 

نام
یادداشت آرشیو

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad